Krkavčí otec dluží dceři na výživném přes dvacet tisíc

Klatovští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednačtyřicetiletého muže z Liberecka, kterého obvinili ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy. Obviněný muž od listopadu loňského roku do současné doby neplní vyživovací povinnost na svoji nezletilou dceru. Vyživovací povinnost mu vyplývá jednak ze zákona o rodině, jednak mu byla stanovena rozsudkem Okresního soudu v Litoměřicích. Ačkoliv o své vyživovací povinnosti věděl, řádně ji neplnil a neučinil žádné jiné kroky k případnému plnění, nenašel si ani adekvátně placenou práci, která by mu poskytla prostředky k placení výživného. Za stíhané období tak dluží k rukám oprávněné matky dítěte částku 21 tisíc korun. Nezodpovědnému otci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.