Search
Close this search box.

Kristýna „Kiki“ Kolocová-Hodrová bude maminkou. Které sportovkyně letos porodily?

V srpnu oznámila plážová volejbalistka Kristýna Kolocová – Hodrová, která byla hlavně známá pod přezdívkou „Kiki“, že končí s kariérou. Nyní přišla s dalším životním mezníkem. „Už pár týdnů nosím v břiše náš malinkatý zázrak,“ napsala na Instagramu. „Jsem z toho všeho trochu nervózní, zároveň moc zvědavá…a hlavně šťastná,“ svěřila se.
„Kiki“ hrála dříve s Markétou Nasch Slukovou nebo-li „Maki“. Tyto dvě pohledné plážové volejbalistky dokázaly Čechy zbláznit pro tento typicky letní sport. Jejich největším úspěchem bylo páté místo na olympiádě v Londýně. Pak se však rozešly ve zlém a její parťačkou byla Michala Kvapilová, s kterou získala vloni na ME stříbro. Letošní rok už jí úplně nevycházel. Jak už bylo řečeno, v létě se rozhodla ukončit kariéru. „Nešlo o snadné rozhodnutí, hodně jsem vše zvažovala. Důvodů je celá řada,“ podotkla Kolocová. Tak teď je jasné, že jedním z důvodů byla touha stát se maminkou.

Letos už se matkami staly jiné slavné české sportovkyně.
17. května porodila dceru Evelyn bývalá skvělá čtvrtkařka Denisa Rosolová. Otcem je náš současný nejlepší desetibojař Adam Helcelet. Hned po porodu Rosolová oznámila, že určitě nezůstane u jednoho dítěte. „Adam říká, že rodíme, dokud to nebude kluk, no tak uvidíme. Dvě ale určitě mít chceme, aby to jedno nebylo smutný,“ řekla s úsměvem Denisa Rosolová, jejíž největší úspěch je zlato z halového ME v Paříži 2011.

O měsíc dříve se stala matkou bývalá lyžařka Šárka Strachová, která byla známá spíše pod jménem Záhrobská. Otcem dcery Emy je Antonín Strach, který byl dříve jejím kondičním trenérem. Strachová má ze slalomu kompletní sbírku medailí z MS.

Nemůžeme samozřejmě zapomenout uvést i naši dvojnásobnou olympijskou vítězku v oštěpu Barboru Špotákovou, která se v létě stala podruhé matkou. Synovi Jankovi porodila brášku Darka. Jenže narozdíl od třech předešlých sportovkyň s kariérou neskončila, i když je z nich nejstarší! Několik měsíců po porodu už se pustila do plného tréninku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient