Kristýna „Kiki“ Kolocová-Hodrová bude maminkou. Které sportovkyně letos porodily?

V srpnu oznámila plážová volejbalistka Kristýna Kolocová – Hodrová, která byla hlavně známá pod přezdívkou „Kiki“, že končí s kariérou. Nyní přišla s dalším životním mezníkem. „Už pár týdnů nosím v břiše náš malinkatý zázrak,“ napsala na Instagramu. „Jsem z toho všeho trochu nervózní, zároveň moc zvědavá…a hlavně šťastná,“ svěřila se.
„Kiki“ hrála dříve s Markétou Nasch Slukovou nebo-li „Maki“. Tyto dvě pohledné plážové volejbalistky dokázaly Čechy zbláznit pro tento typicky letní sport. Jejich největším úspěchem bylo páté místo na olympiádě v Londýně. Pak se však rozešly ve zlém a její parťačkou byla Michala Kvapilová, s kterou získala vloni na ME stříbro. Letošní rok už jí úplně nevycházel. Jak už bylo řečeno, v létě se rozhodla ukončit kariéru. „Nešlo o snadné rozhodnutí, hodně jsem vše zvažovala. Důvodů je celá řada,“ podotkla Kolocová. Tak teď je jasné, že jedním z důvodů byla touha stát se maminkou.

Letos už se matkami staly jiné slavné české sportovkyně.
17. května porodila dceru Evelyn bývalá skvělá čtvrtkařka Denisa Rosolová. Otcem je náš současný nejlepší desetibojař Adam Helcelet. Hned po porodu Rosolová oznámila, že určitě nezůstane u jednoho dítěte. „Adam říká, že rodíme, dokud to nebude kluk, no tak uvidíme. Dvě ale určitě mít chceme, aby to jedno nebylo smutný,“ řekla s úsměvem Denisa Rosolová, jejíž největší úspěch je zlato z halového ME v Paříži 2011.

O měsíc dříve se stala matkou bývalá lyžařka Šárka Strachová, která byla známá spíše pod jménem Záhrobská. Otcem dcery Emy je Antonín Strach, který byl dříve jejím kondičním trenérem. Strachová má ze slalomu kompletní sbírku medailí z MS.

Nemůžeme samozřejmě zapomenout uvést i naši dvojnásobnou olympijskou vítězku v oštěpu Barboru Špotákovou, která se v létě stala podruhé matkou. Synovi Jankovi porodila brášku Darka. Jenže narozdíl od třech předešlých sportovkyň s kariérou neskončila, i když je z nich nejstarší! Několik měsíců po porodu už se pustila do plného tréninku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak