Kriminalisté v Teplicích zadrželi tři distributory pervitinu

Tepličtí kriminalisté v uplynulých dnech ukončili prověřování tří mužů, kteří jsou podezřelí z distribuce pervitinu. Na základě poznatků získaných od plzeňských kolegů z Národní protidrogové centrály začali kriminalisté z teplického TOXI týmu sledovat podezřelého muže, který měl dalším osobám prodávat drogy. Několikatýdenní operativní činností se informace potvrdily, ukázalo se, že 44letý muž z Teplic prodával pervitin 33letému muži, který si pro něj jezdil až z Mladoboleslavska a také 41letému muži z Ústí nad Labem.

Zájemci si pro drogy jezdili několikrát do měsíce a nebyli to žádní troškaři. Nejmladší muž si od prodejce postupně koupil asi tři sta gramů pervitinu, narkoman z Ústí si k němu jezdil pro drogy po dobu pěti měsíců přibližně jednou týdně a vždy si odvezl 15 až dvacet gramů. Kriminalisté zažádali o předběžný souhlas se zadržením podezřelých a také o příkaz k domovní prohlídce bytu muže, který pervitin zájemcům dodával.

V jeden březnový den sklapla past, kriminalisté se dozvěděli, že si oba zájemci ten den pro drogy přijedou a chystali se k velké realizaci. Muže z Mladé Boleslavi, který si od dealera koupil deset gramů pervitinu, zadrželi na Benešově náměstí, když se chystal nastoupit do autobusu jedoucího do Prahy. Muž z Ústí byl zadržen ihned po zakoupení pěti gramů drogy, stejně jako dealer, který mu ho prodal. Při domovní prohlídce našli kriminalisté v obývacím pokoji krabici s několika sáčky, ve kterých bylo přibližně 80 gramů pervitinu a zajistili obálky s více jak čtvrt milionem korun v hotovosti.

Všichni tři muži už byli obviněni z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podezřelí, kteří drogy kupovali, jsou stíháni na svobodě a hrozí jim tresty odnětí svobody na dvě léta až deset let. Stejný trest hrozí i v minulosti jedenáctkrát odsouzenému muži, který jim pervitin prodával, vzhledem k tomu, že už byl souzen i pro protiprávní jednání související s omamnými a psychotropními látkami, bude na soud čekat ve vazbě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak