Kriminalisté odhalili varnu pervitinu

Tachovským kriminalistům se podařilo odhalit další trestnou činnost v souvislosti s výrobou a distribucí drog. Při akci, která se uskutečnila v uplynulých dnech v jednom bytovém domě v Tachově, policisté zadrželi čtyři muže ve věku 36, 33 a 28 let. Na základě provedeného šetření, zjištěných informací a nashromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání čtyř zadržených mužů a obvinil je ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. U jednoho ze dvou 28letých mužů právní kvalifikaci rozšířil ještě o přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Jak kriminalisté zjistili, právě s ním se měl další ze zadržených – 33letý muž – nejméně od srpna loňského roku do konce února letošního roku podílet po předchozí domluvě na výrobě pervitinu. Za tímto účelem muži opatřovali léky, které pořizovali v zahraničních lékárnách. Samotnou výrobou pervitinu se zabýval většinou 33letý obviněný. Vyrobenou drogu si pak muži mezi sebou rozdělili. Pervitin částečně použili pro vlastní potřebu a zejména mladší z obviněných jej dál distribuoval dalším osobám. Nejméně od března letošního roku jim s výrobou pervitinu pomáhali další dva obvinění (28 a 36 let). Muži tak společně vytvořili organizovanou skupinu, přičemž každý měl svůj vymezený úkol a společně se tak podíleli na výrobě, přechovávání a prodeji pervitinu. Třiatřicetiletý muž s výrobou pervitinu pokračoval a s dalším z obviněných (jedním z 28letých mužů) zajišťovali finanční prostředky na opatření vstupních surovin k výrobě drogy. Zbylí dva obvinění (36 a 28 let) zajišťovali nákup a dovoz potřebných léků.

Při policejní akci zadrželi kriminalisté všechny čtyři pachatele v jednom tachovském bytě přímo při výrobě pervitinu. Při následné domovní prohlídce zajistili různé chemikálie a vybavení potřebné k výrobě pervitinu, jako například skleněné nádoby a baňku, rukavice, plastové stříkačky, množství prázdných blistrů od tablet a podobně. Kriminalisté zjistili, že 33letý pachatel byl za drogovou trestnou činnost v květnu letošního roku, několik dnů před tím, než byl policií zadržený, odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Společně s ním byli v rámci stejného případu souvisejícího s pácháním drogové trestné činnosti v minulosti odsouzeni i oba 28letí komplicové. Jeden k nepodmíněnému trestu, druhý k podmíněnému. Právě u obviněného s podmíněným trestem nyní rozšířil policejní komisař právní kvalifikaci o přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť ve druhé polovině ledna a v první polovině dubna letošního roku dotyčného muže kontrolovaly policejní hlídky při řízení osobních automobilů, přesto, že má vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel.

S ohledem na zjištěné skutečnosti i na trestní minulost obviněných podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí čtyř obviněných mužů do vazby. Soud jej ve třech případech – u 33letého a dvou 28letých mužů – respektoval, a tak jsou tito pachatelé stíhání vazebně. Poslední z nich – 36letý muž, byl propuštěn ze zadržení a je trestně stíhaný na svobodě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.