Search
Close this search box.

Dva muži padělali bankovky, nyní spadla klec

Vrchní komisař oddělení hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Zlínského kraje obvinil šest osob ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění peněz. Skupina pěti mužů a jedné ženy ve věku devatenáct až jednatřicet let na různých místech (Zlínský a Olomoucký kraj) udávala padělané bankovky jako pravé. Nakupovali za ně v obchodech, na čerpacích stanicích, v hernách, apod.… Nejméně třicet kusů bankovek v nominální hodnotě 500, 1000 a 2000 korun vyrobila dvojice obviněných mužů tak, že okopírovali pravé bankovky. Část padělaných bankovek dvojice předala dalšímu z obviněných, který jim za ně dal pervitin. Do oběhu byly padělky uváděny i dalšími osobami.

Oba padělatelé (28,31) skončili po zásahu policistů ve vazbě, ostatní jsou vyšetřováni na svobodě. V případě prokázání viny jim hrozí až osmileté tresty odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient