Search
Close this search box.

Kriminalisté odhalili poblíž Vsetína pěstírnu konopí

Vsetínští kriminalisté odhalili poblíž Vsetína pěstírnu konopí. V domě našli stovky rostlin a několik pytlů již usušené hmoty. Muži ze Vsetínska hrozí až pět let vězení.

Několik měsíců pracovali vsetínští kriminalisté zabývající se problematikou návykových látek na odhalení pěstírny konopí poblíž Vsetína. Informace, které získali, je dovedly k domu v obci Hovězí. Oslovili dodavatele energií. Odběry elektřiny v tomto domě byly v minulosti i nyní opravdu vysoké a tak podezření o pěstírně nabylo na jistotě.

Vše potvrdila provedená prohlídka minulý týden. Kriminalisté nalezli, zadokumentovali a zajistili velké množství rostlin konopí. A nejenom to. I prostředky pro pěstování marihuany a usušené rostliny. Celkem se jednalo o sedm stovek rostlin v různých stádiích růstu ve výšce od deseti centimetrů do více jak metru a půl. Nalezli i čtyři stovky rostlin, které se sušily. Že již bylo i sklizeno, dokazovalo několik igelitových pytlů sušené travní hmoty. Zajištěné rostliny budou předány ke znaleckému zkoumání.

Policisté v souvislosti s touto pěstírnou zadrželi sedmadvacetiletého muže ze Vsetínska. Ten přiznal, že se pěstováním konopí a jeho následným sušením zabýval. K pěstování používal několik pěstebních boxů a užíval několik odrůd. Policejní komisař jej na konci minulého týdne obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až pětileté vězení.

Pro kriminalisty ale jejich práce na tomto případu nekončí. Předmětem jejich práce je najít jednotlivé odběratele.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient