Kriminalisté obvinili ženu, která se dopustila opakovaných úvěrových podvodů

Od komisaře z oddělení hospodářské kriminality převzala usnesení o zahájení trestního stíhání za úvěrový podvod devětadvacetiletá žena ze Sušice. Při sjednávání úvěrových smluv žena úmyslně uváděla nepravdivé údaje o svých dalších závazcích, kdy se jednalo o splátky úvěrů a půjček, které měla splácet několika společnostem. Na základě uvedených nepravdivých údajů žena získala finanční prostředky z poskytnutých úvěrů, které řádně nesplácela. Splacené částky jsou evidovány do měsíce dubna 2018.

V měsíci září 2016 sjednala smlouvu o úvěru v Liberci a byl poskytnut úvěr ve výši 20 000 Kč a uhradila 2 955 Kč.

V obci na Sušicku opět v měsíci září 2016 sjednala další smlouvu o úvěru ve výši 5 789 Kč, na nákup nábytku prostřednictvím internetového obchodu a v tomto případě zaplatila 897 Kč.

S další společností sjednala v měsíci říjnu 2016 v Sušici smlouvu na poskytnutí hotovostního spotřebitelského úvěru ve výši 15 000 Kč a splatila jen 6 842,98 Kč.

Smlouvu o spotřebitelský úvěr sjednala ve stejném měsíci na Sušicku ve výši 30 000 Kč a uhradila jen 12 462 Kč.

V půjčování finančních prostředků pokračovala i v měsíci lednu 2017 a poškozenou společností byl ženě poskytnut spotřebitelský úvěr ve výši 12 000 Kč a úhrada činila 2 485,37 Kč.

Obviněná při sjednávání úvěrových smluv poškodila čtyři společnosti a svým jednáním způsobila škodu ve výši 57 146 Kč.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.