Kriminalisté obvinili distributory drog

Kriminalisté územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti, realizovali další dva případy na úseku drogové problematiky. Výsledkem je zahájení trestního stíhání dvou mužů ve věku 40 a 41let z Olomoucka, jako obviněných z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Oba obvinění se znali.

Samotná realizace proběhla v pondělí 18. 6. 2018. Na základě předchozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, byli oba podezřelí, byli kriminalisty, ve spolupráci s policisty pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, zadrženi v Olomouci. U obou nalezli policisté věci, související s nelegální distribucí drog, mimo jiné i malé digitální váhy a sáček s bílou krystalickou látkou. Zajištěné věci budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz. Jak kriminalisté zjistili, 40letý obviněný si měl od ledna letošního roku na různých místech Olomouce a blízkého okolí opatřovat psychotropní látku metamfetamin, tzv. pervitin od blíže neustanovených osob. Tuto měl dále distribuovat na teritoriu města Olomouce a blízkého okolí dalším osobám, a to ať už za úplatu nebo zdarma, v různých dávkách a množství. Mezi jeho zájemce patřili muži i ženy ve věku od 21 do 44let. I on je uživatelem drog. 41letý obviněný si měl od poloviny roku 2016 opatřovat na různých místech v Olomouci psychotropní látku metamfetamin, tzv. pervitin nejen od obviněného 40letého muže, ale také od dalších, blíže neustanovených osob. Tuto látku měl na různých místech v Olomouci distribuovat dalším zájemcům, v různých dávkách a množství, a to buď za úplatu či zdarma. Mezi jeho zájemce patřili muži i ženy ve věku od 19 do 43let. I on je uživatelem drog.

Ze strany kriminalistů byl dán podnět státnímu zástupci k vydání návrhů na vzetí obviněných do vazby, který byl soudem akceptován. Trestní stíhání obviněných je vedeno vazebně.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz