Kriminalisté objasnili loupež, ke které došlo v květnu v Třešti

Kriminalisté jihlavského územního odboru objasnili případ napadení a loupeže, ke kterému došlo v květnu v Třešti. Ze spáchání trestného činu jsou obviněni dva muži. Oba podezřelé ve věku čtyřiadvacet a devětadvacet let kriminalisté zadrželi a policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání.

Případ začal v první polovině května přijetím oznámení o poškození výlohy, ke kterému došlo v Třešti. Rozbitím skleněné výplně výlohy prodejny na ulici France Kavky vznikla majiteli škoda přibližně tři tisíce korun. Případ začali po přijetí oznámení prověřovat třešťští policisté. Místo ohledali, zadokumentovali a vyhodnotili také záznamy z kamer. Provedeným šetřením policisté zjistili, že k poškození výlohy došlo při fyzickém napadení, které ve večerních hodinách proběhlo před prodejnou. Prováděli další šetření za účelem zjištění totožnosti účastníků fyzického napadení a vyhodnocovali všechny získané informace i poznatky. Na základě prověřování se policistům podařilo zjistit totožnost napadeného muže, kterým je osmnáctiletý mladík. Vzhledem k tomu, že vzniklo důvodné podezření na spáchání loupeže, převzali případ jihlavští kriminalisté. Prověřováním se podařilo zjistit také totožnost obou podezřelých. Jedná se o dva muže ve věku čtyřiadvacet a devětadvacet let, jeden je cizí státní příslušnosti. Oba muže důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu policisté zadrželi, jednoho v místě jeho zaměstnání a druhého vypátrali v Třešti na ulici. Zadržení muži skončili v policejní cele.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání obou zadržených mužů. „Čtyřiadvacetiletý cizinec byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, devětadvacetiletý muž z Prahy byl obviněn ze spáchání přečinu výtržnictví,“ řekl npor. Bc. Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Starší z obviněných mužů byl již v minulosti soudně trestán za různorodou trestnou činnost. Čtyřiadvacetiletý muž ještě odsouzen nebyl. Oba v současné době pobývají na Jihlavsku.

Oba muži jsou obviněni z toho, že v první polovině května v Třešti napadli osmnáctiletého mladíka. Kolem půl deváté večer šel osmnáctiletý muž po ulici France Kavky, kde v tu dobu byli dva muži ve věku čtyřiadvacet a devětadvacet let. Mladík se s jedním z nich trochu znal a měl s ním z minulosti spor. Oba muži se za ním rozeběhli. Když ho starší z nich doběhl, natlačil ho na výlohu prodejny, kterou tím poškodil, a vulgárně ho slovně napadal. Poté se druhý, čtyřiadvacetiletý muž, začal domáhat vyplacení peněz, což mladík odmítl. Cizinec se tedy snažil násilím získat jeho mobilní telefon, ani to se mu ale vzhledem k odporu mladíka nepodařilo. Napadený mladík poté z místa odešel.

Oba obvinění muži byli po provedení všech nezbytných úkonů ze zadržení propuštěni. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Pavel Krčál. Druhý obviněný muž muže být za přečin výtržnictví potrestán až dvouletým trestem odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient