Kriminalisté Karlovarského kraje dopadli zloděje vykrádajícího byty

Ve čtvrtek dne 13. září 2018 krátce po poledni byl v Karlových Varech policisty zadržen 52letý muž, který má na svědomí sérií vloupání do bytů po celém Karlovarském kraji. Zadržen byl právě ve chvíli, kdy ukládal další odcizené věci z posledního vykradeného bytu do svého vozidla.

Karlovarští krimalisté zahájili jeho trestní stíhání 52letého muže a obvinili ho ze spáchání pokračujícího přečinu Krádež a dále z přečinů Porušování domovní svobody a Poškození cizí věci.

Obviněný muž se měl během půl roku v období od konce měsíce března do poloviny září vloupat nejméně do 12 bytů v Karlových Varech, v Sokolově nebo v Mariánských Lázních. Z bytů měl odcizit finanční hotovost, šperky, různou elektroniku, jako například notebook, tablet nebo televizi, a dále elektrické nářadí.

V páchání trestné činnosti není obviněný muž žádným nováčkem, byl již několikrát odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

Svým jednáním způsobil poškozeným majitelům celkovou škodu vyčíslenou na částku přesahující 370 000 Kč. Vzhledem ke způsobené větší škodě, může být u soudu v případě prokázání viny potrestán odnětím svobody až na pět let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.