Search
Close this search box.

Kriminalisté dopadli podvodníka, který obral lidi o více jak půl milionu

Před několika dny skončil ve vazbě podvodník. Kriminalisté jej obvinili z několika skutků, kdy měl na různých místech napáchat škodu za více jak půl milionu korun.

Osmadvacetiletý muž se dostal do rukou kriminalistů ze Vsetína před několika dny. Důvod byl jediný a to podvody na několika místech okresu Nový Jičín i v jedné z obcí u Valašského Meziříčí. To, že muž v podvodech uměl chodit, dosahuje i výše celkové škody, která dosáhla pět set šedesát tisíc korun. Bez několika desítek tisíc způsobil škodu jedinému muži a to devětačtyřicetiletému muži z Oder.

Jak to dokázal? Sliboval a své sliby neplnil. Právě muži z Oder v jarních měsících přislíbil zprostředkování prodeje elektrického i motorového nářadí. Nářadí zmizelo a peníze nikde. Hodnota nářadí přesáhla sto osmdesát tisíc korun. Dále muže připravil o vozidlo Audi. To přislíbil odkoupit za necelých padesát tisíc korun. Opět nejsou k mání ani auto ani peníze. Dopadlo to stejně i s dodávkou Ford za třicet tisíc korun i s dodávkou Peugeot za patnáct tisíc korun. Došlo i k vylákání finanční půjčky ve výši sto deset tisíc korun. Muž z Oder ještě přišel o peníze za železný šrot a materiál. Cena tohoto materiálu byla necelých sto dvacet tisíc korun.

Podvodník napálil i jiné. V polovině prázdnin v obci u Valašského Meziříčí na jméno své přítelkyně převzal elektrické stroje za třicet sedm tisíc korun. Opět nezaplatil. A jen část peněz zaplatil v případě koupě vozidla BMW od třicetiletého muže z okresu Nový Jičín. Muži nadále dluží dvacet tisíc korun.

Policejní komisař muže obvinil z trestného činu podvod. Přibyl i trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, protože muž neoprávněně disponoval platebními kartami své přítelkyně. Jelikož se jedná o muže, který nebyl v rukou kriminalistů poprvé a ve své činnosti pokračoval, je stíhán vazebně. Hrozí mu při prokázání viny až osmiletý trest vězení.

Kriminalisté nadále mapují podvodníkovu činnost a to z různých míst i různých časových období.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient