Search
Close this search box.

Kriminalisté dopadli drogového dealera

Kriminalistům územního odboru Pelhřimov se na základě vlastní operativní činnosti podařilo objasnit kriminalitu spojenou s distribucí drog a zadržet pachatele této trestné činnosti. Policejní komisař zahájil trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže, u kterého zajistili značné množství marihuany, a následně byl obviněn ze spáchání závažné drogové trestné činnosti.

Třiačtyřicetiletého muže z Pelhřimovska kriminalisté zadrželi tento týden v Pelhřimově, a to přímo při prodeji marihuany. V době zadržení měl muž při sobě kolem dvou set gramů této drogy. V místě bydliště muže kriminalisté provedli domovní prohlídku, při které zajistili další marihuanu o celkovém množství kolem jeden a půl kila.

„Na základě vyhodnocených informací a shromážděných důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže, který je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami,“ uvedl npor. Mgr. Bc. Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality. Muž byl obviněn z toho, že v letošním roce vypěstoval několik rostlin konopí za účelem získat marihuanu. Ty následně sklidil, usušil a dále marihuanu nabízel k prodeji.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchaný zvlášť závažný zločin hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let,“ uvedl npor. Mgr. Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient