Křimice oslavily stoleté výročí republiky

Pátá městská část Plzeň – Křimice slavila v pátek 19. října dvě kulatá výročí – sto let od vzniku samostatného Československa a 150 let od založení místní základní školy. Stovky lidí, mnozí z nich oděni do dobových obleků i uniforem, si tuto slavnost nenechaly ujít. Za město Plzeň přišli organizátory i účastníky pozdravit první náměstek primátora Martin Baxa a náměstkyně pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková. Oba přivítal křimický starosta Vít Mojžíš chlebem a solí.

„Slavnost doplněná kulturním programem se nám opravdu vydařila. Mnoho lidí včetně pamětníků si přišlo prohlédnout budovu základní školy, kterou kdysi navštěvovali,“ uvedl Vít Mojžíš. Základní škola v budově dnes už nefunguje, nyní v ní má ateliéry Soukromá střední uměleckoprůmyslová škola Zámeček. Umělecká škola připravila pro zájemce Den otevřených dveří spojených s prohlídkou a dalšími akcemi.

Starosta doplnil, že na slavnost dorazil i „prezident Masaryk“ na koni, bylo možné se také projet v dobovém kočáře taženém koňmi či naopak v moderním elektromobilu. „Oslavy vyvrcholily lampionovým průvodem a závěrečným ohňostrojem,“ dodal.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient