Křimice oslavily stoleté výročí republiky

Pátá městská část Plzeň – Křimice slavila v pátek 19. října dvě kulatá výročí – sto let od vzniku samostatného Československa a 150 let od založení místní základní školy. Stovky lidí, mnozí z nich oděni do dobových obleků i uniforem, si tuto slavnost nenechaly ujít. Za město Plzeň přišli organizátory i účastníky pozdravit první náměstek primátora Martin Baxa a náměstkyně pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková. Oba přivítal křimický starosta Vít Mojžíš chlebem a solí.

„Slavnost doplněná kulturním programem se nám opravdu vydařila. Mnoho lidí včetně pamětníků si přišlo prohlédnout budovu základní školy, kterou kdysi navštěvovali,“ uvedl Vít Mojžíš. Základní škola v budově dnes už nefunguje, nyní v ní má ateliéry Soukromá střední uměleckoprůmyslová škola Zámeček. Umělecká škola připravila pro zájemce Den otevřených dveří spojených s prohlídkou a dalšími akcemi.

Starosta doplnil, že na slavnost dorazil i „prezident Masaryk“ na koni, bylo možné se také projet v dobovém kočáře taženém koňmi či naopak v moderním elektromobilu. „Oslavy vyvrcholily lampionovým průvodem a závěrečným ohňostrojem,“ dodal.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak