Kreuziger dosáhl na mistrovství světa historického úspěchu

Včerejší silniční závod na světovém šampionátě v rakouském Innsbrucku přinesl české cyklistice velký úspěch. Roman Kreuziger dojel na šestém místě. Velkou zásluhu na tom mají i další čeští závodníci (Karel Hník, Jan Hirt, Zdeněk Štybar, Michael Kukrle a Jan Černý), kteří Kreuzigerovi pomáhali a byli mu při ruce.

Tento náš zkušený cyklista už od začátku sezony mluvil o tom, že by mu trať v Innsbrucku mohla sedět. Narozdíl od minulých let byla hodně kopcovitá, což se včera projevilo i tím, že spurteři včetně trojnásobného mistra světa Petera Sagana neměli vůbec žádnou šanci.

Brzy po začátku 258km dlouhého závodu ujela 11 člená skupina závodníků, mezi kterými byl i náš Karel Hník. Tato „grupa“ si časem vytvořila dokonce až 17 minutový náskok. Peloton to zpočátku nebral vážně, ale přece jenom časem už začal uprchlíky stíhat. Především Italové rozjeli velké tempo, takže nejenom, že skupinka byla dostižena, ale navíc z pelotonu postupně odpadávali závodníci. A to i někteří favoriti – Simon Yates, Dan Martin či Michal Kwiatkowski.

Mezi nejlepšími zůstali jen dva čeští závodníci – Roman Kreuziger a Jan Hirt. Před závěrečným stoupáním ujela trojice Španěl Valverde, Kanaďan Woods a Francouz Bardet. Poté je ještě dojel Nizozemec Dumoulin. Tato čtveřice si to nakonec i rozdala o medaile, nejvíce sil měl Valverde. Pátý skončil Ital Moscon, ale pak už přijela skupinka dalších cyklistů. Mezi nimi byl i Kreuziger, který měl z nich nejvíce sil a dospurtoval tak na šestém místě.

„Teď v prvních okamžicích jsem trochu zklamaný, ale celkově je to určitě úspěch. Cílem byla desítka, což se povedlo. Když tam ale člověk je, samozřejmě pomýšlí výš. Kdyby mi někdo před startem řekl, že budu v desítce, byl bych za to rád. A opravdu jsem tam byl, i když teď to trochu mrzí, protože medaile byla blízko. Myslím si, že za pár dní už budu s výsledkem spokojený,“ řekl Kreuziger.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Innsbrucku

Silniční závod – Muži elite (258 km):
1. Valverde (Šp.) 6:46:41, 2. Bardet (Fr.), 3. Woods (Kan.), 4. Dumoulin (Niz.) všichni stejný čas, 5. Moscon (It.) -13, 6. Kreuziger (ČR), 7. Valgren Andersen (Dán.), 8. Alaphilippe, 9. Pinot (oba Fr.), 10. Costa (Portug.) všichni -43, …17. Hirt -1:21, Hník, Štybar, Černý, Kukrle (všichni ČR) všichni nedokončili.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak