Kreativní centrum pro Kladno

Jiná města v ČR na rozdíl od Kladna systematicky podporují místní kulturní život a cíleně se zaměřují na rozvoj kreativity obyvatel, podporu talentů a komunitního života. Možností, jak tento deficit napravit a podpořit rozvoj místního kulturního života zejména v jeho počáteční fázi, kdy vzniká, je zřídit na Kladně tzv. kreativní centrum, které začínajícím a amatérským umělcům nabídne možnost využívat zkušebny, ateliéry, dílny, prostory pro amatérská divadla, poskytne prostory pro setkávání spolků atd. a nabídne jim prostor pro jejich tvorbu, prezentaci, podpoří jejich růst a kontakty.

Již téměř před rokem koupilo Město Kladno objekt restaurace „U Maršnerů“, známé jako „U Kulatý báby“. Tento objekt v majetku Města není dosud nijak využívaný a pro takové „kreativní centrum“ se hodí.

Moderní město takové centrum potřebuje. Centrum by mělo také nabídnout prostor, zázemí a využití pro místní komunitu a tak napomoci jejímu rozvoji a rozvoji specifické kladenské lokality Podprůhonu. Centrum také může pomoci omezit odlivu kreativních a talentovaných lidí z Kladna. Dalším přínosem bude základ podpory kreativních a kulturních průmyslů ze strany Města a podpora aktivního trávení volného času a jako prevence proti patologickému trávení volného času. Smyslem záměru není vytvářet konkurenci již existujícím podnikům nabízejícím hudební produkci. Centrum by mělo být provozováno Městem, které zajistí jeho veřejný charakter, tj. přístupné všem.

Záměr už jsme předložili primátorovi Kladna Danovi Jiránkovi a čekáme na jeho odpověď. Zároveň je spuštěna internetová petice, kterou můžete podepsat zde: https://www.petice24.com/kreativni_centrum_na_kladn

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.