Search
Close this search box.

​​Krásné a zdravé vlasy: Jak jim napomoci k rychlému růstu

Rádi byste věděli, jak na rychlý růst vlasů? Nebo vás sužuje jejich úbytek a hledáte způsob jak docílit toho, aby byly brzy zase nádherné a vitální? Ať už jste žena nebo muž, tento problém dokáže potrápit všechny bez rozdílu. Vlasy vždy byly a jsou jedním ze stálých symbolů krásy a vitální síly. Nenechte se o ně připravit. A jak toho docílit?

Základem je správná péče

Ať už je to zahrádka, dům, tělo nebo vlasy. Pokud o něco pečujete, vaše snažení bude vidět.

 • V případě, že se vám vlasy kudrnatí nebo je jen máte lehce vlnité, počítejte s tím, že vlasy budou mít mnohem větší sklon ke krepovatění než vlasy rovné. Při tomto typu je dobré dbát na podporu hydratace pomocí různých olejů. Jinak se budou vlasy lámat a požadované délky hned tak nedosáhnou.
 • Nechte si vlasy pravidelně zastřihávat. Vyhnete se roztřepeným konečkům a zacuchávání. Jejich česání bude mnohem jednodušší. A na jeho konci nebude na podlaze tolik polámaných vlasů.
 • Chcete-li, aby pokrývka vaší hlavy správně prospívala, pijte. Vodu. Pravidelně, maximálně však 1,5 až 2 litry denně. Příliš tekutin škodí organismu.
 • Stylingové přípravky používejte, když je to opravdu nutné. Účes vám sice krásně drží, při rozčesávání se vám však vlas velmi lehce zláme. A pak se nedivte, kolik vlasů vám vypadává.

Minerály, vitamíny, správná strava. Užitek bude mít vaše tělo, ale i vlasy

Ať je to, jak je to, zdravá strava prospívá všem částem vašeho těla. A co přesně by měla obsahovat?

 • Jezte potraviny s obsahem zinku a železa.
 • Vitaminy A, C, E a skupiny B jsou také nezbytné.
 • Nesmí se zapomenout na Omega 3 mastné kyseliny.

Co to znamená? Vejce, ryby, luštěniny a zelenina jsou základem každé pestré a vyvážené stravy. I té pro vaše vlasy.

A jak ještě podpořit růst?

 • Češte se. Kartáčování vlasů pokožka vaší hlavy zbožňuje. Investujte však do kvalitního kartáče, co vlasy netrhá, ale opravdu češe. I vy, pánové.
 • Kofeinové šampony. Kofein vás nemusí probudit jen po probdělé noci. Je skvělým stimulantem i pro dosažení dlouhých vlasů.
 • Masáž hlavy je skvělým prostředkem pro zklidnění duše, ale podporuje i růst vlasů. Dělejte to však jen bříšky prstů. Nehty vynechte.

Chcete krásné vlasy? Vyhněte se těmto zlozvykům

 • Namáhání vlasů teplem jim nesvědčí ani trochu. Snažte se svoje vlasy fénovat spíše delší dobu nepříliš horkým vzduchem než krátce a při vysoké teplotě. Je to sice náročnější na čas , ale vaše kštice to ocení.
 • Nosíte často culík, kšiltovku nebo pokrývku hlavy? To vše rozhodně omezte! Vlasy se lámou a jejich dorůstání vyžaduje delší dobu. Jestliže chcete mít vše pod kontrolou, nemějte vlasy sepnuté gumičkou hodně na pevno.
 • Sušte si vlasy jemně. Nedrhněte je osuškou. Netahejte za ně.
 • Myjete-li je, používejte bříška prstů, nikoliv nehty. Ty vám pouze poničí pokožku hlavy.

Je rozdíl mezi lámavými vlasy a těmi nadobro vypadlými

Zaznamenáváte, že vám vlasy vypadávají čím dál více? Stresuje vás to? Věnujte pozornost tomu, jak vypadají. Jedná se jen o části? Pak se zaměřte na prevenci lámavosti. Zbystřete však, pokud se jedná o vlasy i s cibulkami. Pokud máte pocit, že vám v tomto případě vlasy vypadávají nadměrně, neváhejte a navštivte raději lékaře. Můžete se jednat o různá imunitní nebo hormonální onemocnění.

Uvědomte si, že vlasy, které vypadávají i s cibulkou, už vám zpátky nenarostou. Je proto potřeba to řešit dříve, než se začnou navždy ztrácet.

Řídké vlasy nebo lysiny? Cibulky už nikdy neobnovíte. Řešení však je

Jestliže jste svoji chvíli už promeškali, nezoufejte. Soudobá medicína umožňuje lidem více, než pouze nosit příčesky, paruky nebo čepice. Lysá místa i řídké části pomůže zakrýt t či doplnit transplantace. Jedná se o rychlý, účinný a v neposlední řadě přirozený způsob. Odpadne strach, že se někde zesměšníte příčeskem. Popřípadě nejste navždy odsouzeni na vojenskou, tedy krátkou úpravu kštice.

Uměli byste odhadnout, kolik vlasů vám denně vypadne?

Foto: Pixabay

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient