Královodvorští florbalisté uspořádají Vánoční den s florbalem

Florbalové soutěže v Česku měly v prvním prosincovém týdnu přestávku. Veškerou pozornost příznivců děrovaného míčku poutalo 12. mistrovství světa. Stejně jako minule vyhráli Finové a na Čechy zase zbyla bramborová medaile. Rozebírat se to bude ještě dlouho.

Chtělo by se tedy citovat slova klasika: „slavnost končí a začíná všední den“. Pro florbalisty Králova Dvora to ale úplně neplatí. Chystají totiž už čtvrté Vánoční utkání. Jde o celodenní akci, věnovanou florbalu. Letos proběhne v sobotu 22. prosince v kontextu zápasu 14. kola národní ligy proti pražským Wzards.

Předseda T.B.C. LUCERN Králův Dvůr Milan Karšňák říká, že tuto akci mívá na paměti už před začátkem sezóny a při losování rozpisu soutěžních kol hlídá termín posledního zápasu na konci roku tak, aby se hrálo v domácí hale.

Za čtyři roky už klub s pořádáním Vánočního utkání načerpal značné zkušenosti. „Program se snažíme každým rokem zlepšovat, ale základní myšlenka a hlavní body zůstávají stejné. Ve smyslu poděkování našim členům, rodičům mladých hráčů, partnerům oddílu a také samozřejmě fanouškům za celoroční podporu. Letos navíc přinášíme pro širší veřejnost z Králova Dvora možnost přijít už dopoledne se svými dětmi do naší haly a florbal si vyzkoušet, zasoutěžit si a odnést si malý dárek. Bezprostředně po mistrovství světa očekávám o náš sport zvýšený zájem,“ doplňuje Milan Karšňák.

Některé body programu už jsou v propagačních materiálech prozrazeny, přesto letos čeká na návštěvníky akce řada překvapení. „Letos začaly přípravy daleko dříve i vzhledem ke zmíněnému dopolednímu programu. Za sebe mohu doporučit divákům dorazit na zápas už dříve, jelikož s bratry Pokornými máme připravené velké a bláznivé překvapení. Kromě toho bude veliká tombola, svařák, cukroví, placky – prostě „klasika“ a kluci určitě nechají na hřišti vše, abychom rok 2018 zakončili dobrým výsledkem,“ zve předseda T.B.C.

Letos startuje i nová tradice – slavnostní předání šeku místnímu sdružení Zvonek, jež králodvorští florbalisté podporují finančním příspěvkem za každý vstřelený gól. To už bude od nynějška pevnou součástí programu Vánočního utkání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.