Královodvorské náměstí letos ozdobí smrk stříbrný, slavnostně se rozsvítí 2. prosince

Již za dva týdny začíná advent, a tak se v ulicích měst začíná objevovat vánoční výzdoba. Nejinak je tomu i ve Dvoře Králové nad Labem. Pracovníci technických služeb města (TSm) začali v uplynulých dnech instalovat vánoční výzdobu, která postupně ozdobí náměstí T. G. Masaryka a přilehlé ulice. Také letos bude na centrálním královédvorském náměstí stát vánoční strom. Tentokrát se bude jednat o smrk stříbrný, který stejně jako v loňském roce městu Dvůr Králové nad Labem daroval jeden z občanů.

Strom, který původně rostl v Bezručově ulici a po úpravě bude okolo deseti metrů vysoký, nainstalují v pátek 23. listopadu a v dalších dnech jej pracovníci TSm ozdobí svítícími ledkovými pásky a dřevěnými ozdobami.

U stromu bude již druhý rok umístěn Královédvorský betlém, který podle návrhu Taťány Ruprichové vyrobilo Design studio Dvůr Králové nad Labem Miroslava a Jaroslavy Fidlerových. „Již nyní se mohou Královédvoráci těšit na překvapení, betlém bude totiž rozšířen o několik nových postav,“ uvedla Zuzana Čermáková, ředitelka městského kulturního zařízení Hankův dům, které jako tradičně organizuje rozsvícení vánočního stromu.

Akce se uskuteční první adventní neděli 2. prosince 2018 od 16:00 hod. na náměstí T. G. Masaryka. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení žáků královédvorské ZUŠ R. A. Dvorského, dětský sbor Vítězňáček z Vítězné, a s programem nazvaným Country Vánoce přijede brněnská folková kapela Poutníci. Chybět nebude ani tradiční ohňostroj, stánkový prodej adventního zboží a občerstvení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient