Královéhradečtí policisté se připojí k Pomněnkovému dni

Královéhradečtí policisté se 25. května 2018 připojí ke světově uznávanému mezinárodnímu dni pohřešovaných dětí, který je v našich končinách znám jako „Pomněnkový den“. Přesně v tento den před 39 lety při své cestě do školy zmizel ve Spojených státech amerických šestiletý Etan Patz. Od tohoto dne jej už nikdo neviděl a v roce 2001 byl chlapec prohlášen za mrtvého. Různé organizace a občanská sdružení začala v následujících letech tento den připomínat v souvislosti se zmizelými dětmi a osud Etana Patze byl hlavní příčinou vyhlášení 25. května jako „Den pohřešovaných dětí“.

Ztráta dítěte je vždy traumatizující záležitostí jak pro rodiče, tak i pro jejich nejbližší okolí a samozřejmě pro policisty, kteří pátrání provádí. Vzhledem k tomu, že u podobných pátracích akcí často rozhodují minuty, je důležité, aby veřejnost měla alespoň základní povědomí o práci a úkolech Policie ČR při pátrání po pohřešovaných osobách. Pomněnkový den je vhodnou příležitostí, jak seznámit rodiče s idálním postupem při nahlášení pohřešování dítěte a jak představit práci policistů v terénu. Proto se v pátek 25. května královéhradečtí policisté vydají za rodiči na vytipovaná místa a budou jim předávat jak informační materiály, tak i rady, jak v případě ztráty dítěte co nejefektivněji postupovat.

Statistiky královéhradecké policie mohou u obyvatel kraje vzbuzovat důvěru, protože v současnosti evidují celkem 11 pohřešovaných osob, z nichž pouze jedna je mladší 18 let. V tomto konkrétním případě se navíc jedná o dlouhodobý spor mezi rodiči dítěte a policisté nemají žádné indicie nasvědčující tomu, že by osoba byla ohrožena na zdraví či životě. Kriminalisté pak uklidňují, že dlouhodobá zkušenost je taková, že drtivá většina pohřešovaných malých dětí je nalezena během několika málo desítek minut, u mladistvých pak doba zřídkakdy přesáhne 24 hodin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient