Search
Close this search box.

Královéhradecký kraj se připojil ke sbírce ke Dni válečných veteránů

V budově krajského úřadu i na dalších místech kraje mohou lidé až do 11. listopadu pořídit kvítek vlčího máku – symbol Dne válečných veteránů. Přispějí tím obecně prospěšné společnosti Paměť národa, která natáčí příběhy válečných veteránů.

„Rok 2018 nese významné výročí vzniku samostatného Československa, je ale také připomínkou dalšího důležitého data. Dne 11. listopadu 1918 byla oficiálně ukončena první světová válka. A právě 11. listopadu si proto připomínáme Den válečných veteránů, abychom vyjádřili úctu těm, kteří bojovali za svobodu za první a druhé světové války, i vojákům působícím v zahraničních vojenských misích,“ vedl hejtman Jiří Štěpán.

Symbolem Dne válečných veteránů se stal vlčí mák podle slavné básně kanadského lékaře Johna McCrae Na flanderských polích. Obecně prospěšná společnost Paměť národa připravila veřejnou sbírku, v níž si lidé mohou červený kvítek pořídit. Výtěžek ze sbírky pomůže společnosti nahrávat a uchovávat pro další generace příběhy a vzpomínky válečných veteránů a účastníků druhého a třetího odboje.

V Paměti národa je uloženo více než 7 000 nahrávek, včetně téměř 900 příběhů válečných veteránů z 2. světové války a více než 1000 účastníků 3. odboje, kteří se postavili komunistické totalitě.

Pokladnička se zásobníkem vlčích máků se nachází na mnoha místech v Královéhradeckém kraji.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient