Královéhradecký kraj dá na nové cyklostezky přes osm milionů korun

Vznik nových dálkových a na ně navazujících cyklotras podpoří Královéhradecký kraj prostřednictvím svého dotačního programu částkou přes osm milionů korun. Celková hodnota plánovaných akcí je téměř 30 milionů korun.

Stavebních úprav se dočkají novoměstské ulice Železova louka a Chlístovská, připravuje se vznik nové stezky pro pěší a cyklisty lesem Obora a na Cyklookruhu Rozkoš přibydou dva úseky. V případě stezky lesem Obora se jedná o přípravnou fázi, tedy o pořízení dokumentace pro stavební povolení, v ostatních již o samotnou realizaci.

„Do dotačního programu podali žadatelé osm žádostí o dotaci s požadavkem na více než deset milionů korun. Hodnotící komise navrhla vyhovět čtyřem žádostem v celkovém objemu přes osm milionů korun,“ říká radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

Podpořit bylo možné dva účely, a to přípravu či vlastní realizaci akcí, které jsou v souladu s Nadregionální strategií Královéhradeckého kraje v oblasti cyklo, in-line a bike produktů. Po schválení zastupitelstvem uvolní kraj finanční prostředky z rozpočtu pro tento rok.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient