Search
Close this search box.

Krajský úřad vyhlásil dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území Moravskoslezského kraje

Dobou zvýšeného nebezpečí vzniku požárů se rozumí doba, kdy se klimatické podmínky vyznačují vysokou teplotou ovzduší, dlouhodobým nedostatkem srážek a s tím související nízkou vlhkostí v půdě a vegetaci.

Zpravidla je to doba, po kterou je v platnosti výstraha Českého hydrometeorolo­gického ústavu na „nebezpečí požáru“ nebo „vysoké nebezpečí požáru“, zveřejněná v rámci systému integrované výstražné služby; začátek a ukončení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požáru vyhlašuje krajský úřad pro celý kraj nebo jeho část.

V období sucha se zakazuje:

-rozdělávání nebo udržovaní otevřeného ohně (např. plošné vypalování suchých porostů a suché trávy, pálení klestu a kůry, spalování -hořlavých látek na volném prostranství apod.),
-kouření (s výjimkou elektronických cigaret),
-používání pyrotechnických výrobků, pořádání ohňostrojů,
-používání jiných zdrojů zapálení (např. pochodně, svítící munice, létající lampiony apod.),
-odhazování hořících nebo doutnajících předmětů,
-jízda parní lokomotivy

Vlastníci lesa, právnické osoby, podnikající fyzické osoby a další dotčené subjekty hospodařící v lese zajistí v období sucha:

-volné a sjízdné lesní cesty,
-kontrolu míst, kde se v období 5 dní před vyhlášením období sucha provádělo spalování hořlavých látek nebo došlo k požáru.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient