Search
Close this search box.

Krajský úřad rozzářil betlém z Třebechovic

Ve vstupní hale Krajského úřadu Královéhradeckého kraje je již vystaven betlém ze sbírky Třebechovického muzea. Kraji dřevěný betlém poskytla její příspěvková organizace Třebechovické muzeum betlémů z Třebechovic pod Orebem. Výstava bude k dispozici veřejnosti do 1. ledna 2019.

„Betlém vytvořil Jiří Petrlík z Hlinska v Čechách. Figurky jsou vyřezávané z lipového dřeva, nepolychromované. Betlém vznikl v roce 2002 a je součástí rozsáhlého sbírkového fondu betlémů Třebechovického muzea. Svatá rodina je umístěna do dřevěného chléva, Ježíškovi přinášejí dary Tři králové a prostí daráčci, k tomu jim hrají muzikanti,“ popsala betlém ředitelka Třebechovického muzea betlémů Renata Pazderová.

Královéhradecký kraj zařizuje každoročně v době vánočních svátků vystavení betlému ve vstupní hale krajského úřadu. Betlém býval zapůjčen v minulých letech například od členů Sdružení betlémářů, Muzea v Náchodě, Muzea v Hradci Králové nebo Střední školy kamenické v Hořicích. Návštěvníci mohou zhlédnout betlém až do 11. ledna příštího roku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient