Krajský projekt “Okrskář roku” je druhý v rámci Evropské soutěže prevence kriminality

Krajský projekt “Okrskář roku” obsadil druhé místo v národním kole v rámci Evropské soutěže prevence kriminality. Ocenění si zástupce krajského ředitelství převzal při konání “Konference dobré praxe 2018” pořádané Ministerstvem vnitra České republiky.

Ministerstvo vnitra České republiky vydalo výzvu k nominacím projektů do národního kola Evropské ceny prevence kriminality (ECPA). Cena, kterou vyhlašuje Evropská síť prevence kriminality (EUCPN), každoročně oceňuje nejlepší evropský projekt v oblasti prevence kriminality
a podporuje výměnu zkušeností dobré praxe v rámci Evropské unie na zvolené téma. Pro rok 2018 bylo rakouským předsednictvím EUPCN zvoleno téma: „Community policing“

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje nominovalo do národního kola soutěž „Okrskář roku“, která má již 5letou tradici. V úterý, 13. listopadu 2018, byly na Ministerstvu vnitra České republiky, v rámci „Konference dobré praxe“, vyhlášeny tři vítězné projekty. „Okrskář roku“ obsadil v národním kole v rámci celé České republiky 2. místo. Certifikát a cenu si z rukou ředitele odboru prevence kriminality MV ČR, JUDr. Michala Barboříka, převzal náměstek krajského ředitele pro vnější službu plk. Mgr. Pavel Bartoš, MBA.

Projekt OKRSKÁŘ ROKU je jako princip Community policing transformován do podoby soutěže, aby nenásilnou formou analýzy poskytla zjištění skutečného stavu výkonu okrskové činnosti v kraji. Na jejím základě je možné aktualizovat minimální standardy tohoto výkonu, sjednotit činnost policistů v okrscích, nastavit spolupráci s institucemi v nich, zlepšit vedení přehledu a sdílení informaci o okrsku. Především však najit cestu k občanům a obyvatelům v okrsku, zvyšovat tak svou fyzickou přítomností nastavení důvěryhodného vztahu a pocitu bezpečí. Rovněž jde o metodu, jak motivovat policisty ke zvyšování své odbornosti a profesionality.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient