Krajská knihovna vyhlásila další ročník literární soutěže pro amatéry

​Krajská knihovna Karlovy Vary vyhlásila 12. ročník oblíbené literární soutěže. Určena je pro všechny autory z České republiky, kteří se literární tvorbě nevěnují profesionálně a kterým je více než čtrnáct let. Patronem letošního ročníku soutěže je známý básník, překladatel a publicista Petr Borkovec.

Motto, ze kterého musí amatérští spisovatelé při sepisování soutěžních povídek vycházet, je: „To, kam dáš lampu v pokoji, mění tvůj život víc než přátelé.“ Práce se přijímají v elektronické podobě do 31. prosince a každý autor může přihlásit pouze jeden příspěvek. Maximální rozsah zaslané povídky je pět normostran a podmínkou je, že doposud nebyla nikde publikována.

Deset nejúspěšnějších prací bude zařazeno do tištěného sborníku a jejich autoři obdrží podepsanou knihu od patrona soutěže Petra Borkovce. Tři nejtalentovanější amatérští spisovatelé pak budou odměněni dárkovými poukazy na knihy dle vlastního výběru. Kromě toho bude ještě udělena Zvláštní cena poroty. Podrobná pravidla soutěže najdete na internetových stránkách Krajské knihovny Karlovy Vary.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak