Kraj uvažuje o vzniku své destinační společnosti

Říjnové zasedání Výboru pro regionální rozvoj a cestovní ruch krajského zastupitelstva mělo formu výjezdu do Safari Parku Dvůr Králové. Nejdůležitějším z projednávaných bodů byly Zásady pro poskytování dotací a darů z rozpočtu Královéhradeckého kraje. Výbor také vyzdvihl nový dotační program na asanaci kůrovcového dříví.

Na své další jednání si výbor vyžádal zpracování přehledu všech dotačních programů s určením příslušnosti k jednotlivým výborům zastupitelstva a v souvislosti s Národním plánem investic také přehledu hlavních krajských investic.

„Je zcela nezbytné, aby Regionální plán investic byl provázán s Národním plánem investic a byl tak v rámci potřeb regionu jeho nedílnou součástí,“ upozornil předseda výboru Oldřich Vlasák.

Členové výboru se zajímali také o účast Královéhradeckého kraje na chystaném veletrhu chytrých řešení pro města a obce URBIS 2019. Kraj totiž aktivně pracuje na svém konceptu Smart regionu, který je inspirací pro ostatní kraje, a v současnosti připravuje workshop na téma chytrá řešení v kultuře a cestovním ruchu.

Diskutována byla nutnost certifikace destinačních společností a jejich podpora ze strany kraje. V současné době je také zpracovávána studie, která by měla být podkladem k diskuzi o založení Krajské destinační společnosti, což výbor jednomyslně podporuje.

„V rámci vzniku Krajské destinační společnosti je potřeba společného jednání s městem Hradec Králové a jeho aktivní zapojení do přípravy vzniku této společnosti,“ uvedl Oldřich Vlasák.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.