Kraj se podílel na Saských vánočních trzích v Bruselu

Podobně jako v minulých letech i letos proběhly na konci listopadu v Bruselu Krušnohorské vánoční trhy. Akce s dlouholetou tradicí se těší velkému zájmu u veřejnosti. Svobodný stát Sasko i letos oslovil Liberecký kraj s nabídkou se trhů účastnit. Kraj reprezentoval na trzích vratislavický pivovar Konrád, po jehož kvalitním pivu je v Bruselu velká poptávka. Akce se tradičně účastní i Dolnoslezské vojvodství.

Slavnostní zahájení trhů proběhlo ve středu 21. listopadu za účasti více než 200 významných hostů z bruselských institucí. Trhy slavnostně zahájil saský ministr životního prostředí a zemědělství Thomas Schmidt spolu se zástupcem Libereckého kraje při Evropské unii Pavlem Brandou a zástupkyní maršálkovského úřadu Dolnoslezského vojvodství.

„Společně jsme symbolicky nakrojili tradiční vánoční štolu. Jsem rád, že se Liberecký kraj mohl trhů účastnit. Podobné akce jsou jedním z mnoha příkladu dobré zahraniční spolupráce,“ uzavřel Pavel Branda.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.