Search
Close this search box.

Kraj předal Cenu sociálních služeb, čtyři ocenění zamířila i do Dvora Králové nad Labem

Upozornit a především ocenit úspěšné projekty, osobnosti či organizace v oblasti sociálních služeb – to je cílem Ceny sociálních služeb, kterou každoročně předává Královéhradecký kraj. Již osmý ročník se uskutečnil tradičně v rámci oslav Svátku seniorů v Hradci Králové. Mezi oceněnými jsou i laureáti ze Dvora Králové nad Labem: Mgr. Kateřina Hojná, ředitelka Farní charity Dvůr Králové nad Labem; Jaroslava Malá, Svaz diabetiků Dvůr Králové nad Labem; Miloslav Tykal, předseda Svazu postižených civilizačními chorobami, ZO Dvůr Králové nad Labem; skupina studentů 3. ročníku Gymnázia Dvůr Králové nad Labem s třídní profesorkou Mgr. Pavlínou Flídrovou.

„Práce v sociálních službách je náročná – fyzicky i psychicky. A bohužel bývá mnohdy i přehlížená. Cenu sociálních služeb chápu jako alespoň malý příspěvek k popularizaci práce měst, obcí, organizací a osobností, ale samozřejmě i jako poděkování za každodenní obětavost všech, kdo v našem regionu v této oblasti působí,“ uvedl náměstek hejtmana pro sociální oblast Vladimír Derner.

Výroční plakety si letošní laureáti převzali z rukou zástupců kraje na Pivovarském náměstí v Hradci Králové. Mezi oceněnými jsou nejen osobnosti a poskytovatelé sociálních služeb, ale i výjimečné projekty, obce, dobrovolníci a studenti.

Skupinu studentů třetího ročníku gymnázia ve Dvoře Králové nad Labem s třídní profesorkou Pavlínou Flídrovou ocenil Královéhradecký kraj za činnost, které se věnují ve svém volnu. Již druhý rok se pravidelně scházejí s klienty pečovatelské služby a pořádají různé aktivity na trénování paměti, hudební setkání, manuální dílny či společná grilování. Kromě toho jsou někteří z těchto studentů členy organizačního týmu kampaně Noc venku, která si klade za cíl seznámit širokou veřejnost s problematikou života lidí bez domova.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient