Search
Close this search box.

Kraj konečně proplatil poslední žádost z první vlny kotlíkových dotací

Ačkoli samotné podání žádostí o kotlíkové dotace Olomoucký kraj podstatně zjednodušil, další zpracování dotačních podkladů úředníky je velmi náročné. Poslednímu úspěšnému žadateli z první dotační vlny tak byl jeho požadavek proplacen koncem letošního září. V první etapě dotačního programu hejtmanství vyhovělo 1 553 žadatelům, kterým byla poskytnuta podpora na pořízení nového zdroje tepla v celkové výši zhruba 180 miliónů korun.

Z konečného počtu 1 967 předložených žádostí se podařilo uspokojit téměř 80 % žadatelů.

„Podstatná je pro obyvatele kraje skutečnost, že postupnou likvidací původních kotlů na pevná paliva a jejich náhradou za ekologičtější zdroje vytápění dochází ke zlepšení ovzduší v mnoha obcích našeho kraje,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Šoltys.

Největší počet výměn, a tím pádem i nejvyšší podpora v rámci Olomouckého kraje, byla vyplacena do správních obvodů obcí s rozšířenou působností Jeseník a Šumperk. V součtu do těchto dvou nejsevernějších oblastí Olomouckého kraje směřovalo téměř 57,5 miliónů korun.

„Vzhledem k tomu, že aktuálně jsou pracovníky oddělení administrace kotlíkových dotací kontrolována vyúčtování dotací k žádostem schváleným v druhé vlně a v příštím roce by měla být vyhlášena už třetí vlna dotací, budou se pozitivní efekty výměn nadále zvyšovat,“ dodal náměstek Šoltys.

Aktuální informace ke kotlíkovým dotacím jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách www.olkraj.cz/kotlikovedotace.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient