Search
Close this search box.

Kožní znaménka v Kroměříži si nechalo zkontrolovat dvěstě lidí

Více než dvě stovky zájemců využily příležitost nechat si zkontrolovat kožní znaménka a pihy od odborníků z Kožního oddělení Kroměřížské nemocnice. Lidé přitom nemuseli vážit cestu do nemocniční kožní ambulance, ta se totiž na dva dny přestěhovala do centra města přímo na kroměřížské Velké náměstí. Nabídka preventivního vyšetření kůže byla součástí akce pořádané Ligou proti rakovině Praha, která do Kroměříže přivezla svou putovní výstavu.

Zájem o vyšeření znamének byl podle očekávání velký. „Přicházeli lidé všech věkových kategorií včetně dětí v doporovdu s rodiči. U přibližně deseti procent vyšetřených byly změny na kůži natolik závažné, že jsme je rovnou pozvali do naší kožní ambulance, abychom mohli provést přesnější diagnostku a případně zahájit léčbu. V několika případech jsme měli velmi vážné podezření na melanom, který je nejagresivnějším kožním nádorem a patří k nejvážnějším mezi onkologickými diagnózami,“ vysvětlil Josef Ptáček, primář Kožního oddělení Kroměřížské nemocnice.

Jedenáctý ročník putovní výstavy s názvem „Každý svého zdraví strůjcem“ nabídl také informace o zdravém životním stylu a o možnostech prevence nádorových onemocnění. Návštěvníci si mohli prohlédnout velký stan nazvaný Labyrint zdraví, uvnitř našli panely s informacemi o prevenci rakoviny podávané odlehčenou formou, doplněné kresbami a fotografiemi, přičemž několik panelů bylo věnováno právě prevenci maligního melanomu. Dvoudenní preventivní akci, která každým rokem navštíví několik měst po celé České republice, uspořádala Liga proti rakovině Praha.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient