Kovářský den v Oselcích se opět vydařil

Kovářský den se uskutečnil v sobotu 10. 11. 2018 v prostorách Střední školy v Oselcích společně se Dnem otevřených dveří. Stejně jako v předchozích letech přijeli nejlepší mistři kovářského řemesla, aby předvedli svoji zručnost a prezentovali tradiční řemeslo. Součástí této akce byl bohatý doprovodný program s občerstvením.

Na kovárně, v mechanických dílnách a v prostoru dvora byla k vidění kovářská práce uměleckých kovářů, výstava kovářských výrobků, prodej kovářského nářadí a podkování koní, velmi atraktivní pro všechny návštěvníky. S prací našich oborů vzdělávání souvisel i další doprovodný program: výstava závodních historických aut, traktorů, předváděcí akce automobilek Peugeot, Ford, elektromobilů, zemědělské techniky New Holland a prezentace dalších firem (např. Pfeifer Holz s.r.o., ProMinet systems Blovice, Narex, Šimek Proficentrum atd.). Součástí Kovářského dne byla i ukázka drátenictví, paličkování, tvoření mandal z barevných písků a prodej včelařských výrobků.

V truhlárně byla k vidění práce na CNC frézce a CNC laseru, soustružení dřeva, inkrustace (na modelu komody) i řezba, kterou si návštěvníci mohli vyzkoušet.

Vzhledem k tomu, že Kovářský den byl spojen se Dnem otevřených dveří, návštěvníkům a případným zájemcům o studium maturitních oborů (Uměleckořemeslné zpracování kovů – práce kovářské a zámečnické, Uměleckořemeslné zpracování dřeva) a učebních oborů (Truhlář, Umělecký kovář a zámečník, Mechanik opravář motorových vozidel – automechanik, Opravář zemědělských strojů) se věnovali pracovníci školy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak