Search
Close this search box.

Kovářova krátká zámořská mise je u konce. NHL je mu zapovězená, vrací se do Plzně

Jan Kovář si chtěl splnit sen snad každého vrcholového hokejisty, zahrát si v zámořské NHL. V létě se dohodl s klubem New York Islanders, jenže v přípravě si během čtyř zápasů (jeden gól plus jedna nahrávka) místo v týmu nevybojoval. Přešel do Bostonu, který ho poslal na rozehrání na farmu v Providence, kde se bodově dařilo. Ve 12 utkání vstřelil šest branek a na další čtyři přihrál. Ale ani odtud nevedla cesta do nejslavnější ligy. Kovář se proto rozhodl z USA odejít. Nyní bude hrát měsíc za plzeňský celek, s kterým získal před pěti a půl lety titul.
„Jsme moc rádi, že se Honza rozhodl pro nás. Na druhou stranu nás pochopitelně mrzelo, že se mu nepodařilo proměnit jeho cíl hrát NHL ve skutečnost. Prozatím se jedná o měsíční smlouvu s tím, že samozřejmě doufáme, že spolupráci následně prodloužíme,“ uvedl k podpisu sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

Kovář po zisku titulu odešel do ruské KHL, kde si v klubu Magnitogorsk vydobyl skvělé jméno, a i proto bylo trochu překvapení, že dal přednost NHL před pokračováním v lize, kde byl za hvězdu. „Honzovi jde ke cti, že se do poslední chvíle pral o své místo v NHL. Dokázal, že má velkou kuráž a srdce bojovníka. To prokázal i tím, že se vrací k nám do týmu a chce nám pomoct, i když si mohl jistě vybírat z více nabídek. Takového hráče by chtěl mít v kádru každý trenér,“ komentuje příchod osmadvacetiletého centra hlavní kouč Škody Ladislav Čihák na webu HC ŠKODA Plzeň.

Pokud se bude Kovářovi dařit, ať už v Plzni či v jiném evropském celku, reprezentační kouč Miloš Říha ho jistě neopomine při nominaci na některý z turnajů Euro Hockey Tour či třeba i na MS.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient