Search
Close this search box.

Kouřimská ulice odstartuje výměnu osvětlení v historickém centru

Stavební práce v Kouřimské ulici byly po dobu konání Kmochova Kolína pouze dočasně přerušeny. Komunikace byla kompletně dokončena, ale chodníky byly zprůchodněny pouze provizorně. V současné době byly práce na předláždění chodníků znovu zahájeny a současně dojde rovněž k výměně osvětlení, kdy stávající svítidla budou nahrazeny historickými lampami. Tím bude de-facto zahájena celková výměna svítidel v historickém centru, která je rozplánována na několik následujících let. Nově budou nainstalovány repliky původních historických litinových luceren na litinovém sloupu z konce 19. století. Lucerny budou osazeny led svítidly 50 – 70 W s barevnou teplotou 2000 K (teple žlutá). Dle umístění v konkrétním prostoru se budou instalovat jedno, dvou, tří a čtyř lucernové varianty.
V současné době zprůjezdněná křižovatka s ulicí Karoliny Světlé bude před koncem rekonstrukce (ta je plánována na konec června) ještě na týden uzavřena z důvodu dokončení rekonstrukce chodníku za křižovatkou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient