Koupaliště v Poličce zažilo další rekordní sezonu

Krásné léto, ale i příjemné prostředí a personál, nabídka služeb i novinky, to vše přivedlo do areálu poličského koupaliště od června do konce srpna letošního roku téměř 22 tisíc návštěvníků. Pro srovnání vloni to bylo pouhých 14 tisíc, zatím největší rekord návštěvníků je z roku 2015 – necelých 24 tis.

Koupaliště otevřelo 22. června a nabídlo tyto novinky – 2 nové sprchy, částečně opravený plot v březovém háji, otevírací dobu v hlavní sezóně rozšířenou od 10 do 20 hod., 20 nových lehátek. „A bylo jich stále málo,“ komentuje vedoucí plaveckého bazénu Mgr. Andrea Zachová. A jaké jsou plány na příští rok, co návštěvníkům poličského koupaliště chybí a co si naopak pochvalují? „Na příští sezónu plánujeme opravit mola, dodělat 4. sprchu, dokoupit lehátka, dokončit opravy plotu, postavit garáž na lehátka a aqupaddlery (lodičky na vodu). Některé záměry a plány si zatím nechám jako překvapení. Návštěvníkům nejvíc chyběly právě již zmíněná lehátka, zdravé občerstvení (saláty), teplá sprcha. Naopak si nejvíce si pochvalovali nízké vstupné, velkou vodní plochu na koupání, čistou vodu, čisté prostředí a příjemný personál,“ odpovídá na dotazy vedoucí bazénu.

„Chtěla bych touto cestou poděkovat celému týmu Plaveckého bazénu Polička a našim stálým externistům za skvělou spolupráci a pohotové řešení provozních problémů. V letošním roce, i když návštěvnost byla velmi vysoká, se strojníkům podařilo udržet kvalitu vody na vysoké úrovni. Naše koupaliště sice nemá filtraci, ale každé ráno se provádělo čištění v rozloze jedné čtvrtiny plochy dna. Každý den bylo prováděno manuální čištění šikmin nádrže a odstraňování hlavních nečistot z hladiny vody,“ uzavírá informace o úspěšné sezóně koupaliště Mgr. Zachová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.