Search
Close this search box.

Koupací sezóna je v plném proudu. Přinášíme vám první rozbory vody na koupalištích

V posledních letech mají provozovatelé přírodních i umělých koupališť zpravidla velký zájem, aby byla voda u nich čistá. Ne vždy je však jejich boj se sinicemi úspěšný.
Sinice nebo-li tzv. vodní květ může člověku způsobit nejen nepříjemnou výražku a zánět spojivek, ale i lehčí otravu těla, která se projevuje žaludečními nevolnostmi, zvracením a průjmem.
Sinice jsou nebezpečné především pro těhotné ženy a lidi s velmi citlivou pokožkou.
Podle lékařů nemusí pomoci ani okamžité vysprchování, pokud jste v kontaminované vodě strávili delší dobu (půl hodiny).
Není vhodné se po koupání utírat ručníkem, protože bychom si sinice ještě více vetřeli do pokožky nebo do očí. Pokud se sinice dostanou do očí, je nutné je okamžitě opláchnout čistou vodou, při příchodu domů použít i borovou vodu.
Hygienici rozlišují pět stupňů kvality vody, jednička značí nejkvalitnější vodu, pětka znamená zákaz koupání. Na začátku letní sezony bývá voda zpravidla dobrá. S přibývajícími týdny se však i kvůli vlivu sinic kvalita vody zhoršuje.
Hygienické stanice provádějí pravidelné kontroly kvality vody zpravidla ve 14denním intervalu.

Domácí noviny vám přináší přehled koupališť a kvalitu jejich vody, abyste se případně včas vyvarovali zdravotním problémům.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient