Koudelka je zpět ve špičce. Z Turné si veze skvělé páté místo

Českému skokanovi na lyžích Romanu Koudelkovi vyšla letní příprava, přesto se snažil být opatrný v prognózách na sezonu. V té se mu ale zatím daří náramně. V prvních závodech v Engelbergu skončil na 11. a 10. místě. To nejlepší si však nechal na tradiční skokanské klání Turné čtyř můstků.

V Oberstdorfu skončil sice „jen“ na 11. příčce, ale v dalším německém závodě v Ga-Pa už byl čtvrtý. Jen dva a půl bodu mu chybělo na bronzový stupínek.
V rakouské části Turné byl nejdříve v Innsbrucku devátý, následně v Bischofshofenu šestý. Podtrženo, sečteno, tyto výsledky mu vynesly celkové páté místo. „Je to fantazie, před Turné bych to nečekal. Nejtěžší byl dnešek, tady se mi nedaří a já zabojoval. Byly to moje nejdelší skoky v Bischofshofenu v životě. Super povzbuzení pro další část sezony,“ radoval se Koudelka po posledním závodě.
Tohoto skvělého umístění dosáhl i před sedmi lety. V první desítce byl naposledy v roce 2015. Pak však nastalo krizové období. Dokonce už uvažoval, že se sportem skončí. Jak sám v rozhovorech přiznával, hodně ho v pokračování kariéry podporovala manželka.

Do březnového mistrovství světa (koná se v rakouském Seefeldu) je sice ještě daleko, jeho výkony jsou však příslibem, že i na světovém šampionátu bychom zase po delší době mohli pořádně zabodovat.

Další naši závodníci už tolik na Turné čtyř můstků nezářili. Polášek skončil celkově třicátýosmý, Kožíšek byl o pět míst za ním a Hlava si domů odváží 63. příčku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak