Search
Close this search box.

Koudelka je ve skvělé formě. Na Turné čtyř můstků zatím září

Po několikaleté odmlce vysílala Česká televize první dva závody z tradičního skokanského miniseriálu Turné čtyř můstků. A udělala dobře. Televizní fandové tohoto adrenalinového sportu měli možnost vidět dva velmi povedené závody českého skokana Romana Koudelky.

V prvním klání, které se uskutečnilo v německém Oberstdorfu, skončil český závodník na 11. místě. Jen jeden bod mu chyběl do první desítky. Možná kdyby se mu lépe povedlo první kolo, mohl být klidně i v první pětce. „Po včerejší kvalifikaci (byl šestý) mě hodně lidí tlačilo na ‚bednu‘, dostal jsem snad víc zpráv, než kdybych to vyhrál. Svůj skok jsem předvedl až ve druhém kole, na Turné je ovšem důležité být vpředu, což při malých bodových rozdílech jsem,“ uvedl Koudelka.

A ta „bedna“ málem padla včera v německém Garmisch-Partenkirchenu. Tři body chyběly 29letému skokanovi, aby dosáhl bronzové příčky, takhle na něj zbyly „jen brambory“.
„Po prvním kole jsem si říkal – budu útočit na bednu, za sebe jsem se vůbec nedíval. Nahoře jsem si to krásně užil, uvolnil a dal svůj skok. Dole bylo čekání už příjemné, škoda jenom, že mě čeští fanoušci neviděli na bedně. Turné je velmi dobře rozjeté, tak se těším dál na rakouskou část. Jsem za tyto výsledky hrozně rád,“ uvedl Koudelka.

Po loňském tápání je to skvělý úspěch a důkaz toho, že Koudelka má v sobě talent, avšak psychika či problémy s kombinézou nebo helmou ho často srážely dolů. Vždyť v dřívějších letech dokázal tento turnovský rodák být dvakrát v celkovém pořadí Světového poháru v první desítce (nejlépe v sezoně 2014/2015: 7. místo).

Nyní se Koudelka v druhé (rakouské) části Turné pokusí na tyto výsledky navázat. Nejdříve se bude skákat v Innsbrucku (4. 1.) a poté v Bischofshofenu (6. 1.). „Tam mám můstek docela rád. Mám tam hodně natrénováno, ale když to jde, tak dokážete skočit všude. Doufám, že se to potvrdí,“ řekl Koudelka k závodu v Innsbrucku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient