Koterov se Starým Plzencem spojila nová cyklostezka

Po několika letech slouží cyklistům od října nová cyklostezka mezi Městským obvodem Plzeň 2 – Slovany a městem Starý Plzenec. Celkové náklady vyšly na 14,1 milionu korun, přičemž 90 procent z této částky bylo hrazeno z dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, zbylých deset procent tvořila dotace od Plzeňského kraje. Za město Plzeň se slavnostního otevření nové cyklostezky zúčastnil náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík, jenž si danou cyklostezku také projel.

Cyklisté daný úsek využívali už před vybudováním cyklostezky, dříve zde byla neupravená krajina bez regulérně zpevněné cesty. „Cyklostezka Koterov – Starý Plzenec má rozpětí 3,15 kilometrů, z toho 2,45 km vede po staroplzenecké části a zbytek po území Koterova. Šířka 3 metry je dostačující a její asfaltový povrch pak zajišťuje pohodlnou jízdu. Cyklostezka vede z Koterova od odbočky z hlavní silnice na Starý Plzenec k lávce přes Úslavu, kde začíná, po lukách na levém břehu směrem pod dálniční most,“ řekl starosta MO Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner.

Městský obvod Plzeň 2 – Slovany počítá s rozvojem cyklostezek na svém území i do budoucna. „Cyklostezky na území Slovan stavíme již řadu let a rozhodně jde o prioritu, kterou se chceme zabývat i nadále,“ konstatoval starosta Lumír Aschenbrenner.

Cyklostezka z Koterova do Starého Plzence je součástí systému sportovně rekreačních tras Greenways, ale i cyklotrasy Plzeň – Brdy. Po jejím dokončení se cyklisté dostanou z Koterova přes Starý Plzenec, Šťáhlavy, Nezvěstice, Žákavu a Spálené Poříčí až do Brd, například na Padrťské rybníky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak