Search
Close this search box.

Kontrolovaným řidičům věnovala policejní hlídka reflexní vesty

V úterý 6. 11. 2018 se konala v Olomouci dopravně bezpečnostní akce. Policisté zastavovali řidiče aut a prováděli běžnou kontrolu. V rámci této akce dostávali řidiči reflexní vesty.

Každý řidič, pokud zastaví a opustí vozidlo z důvodu defektu, je povinen si na sebe obléct reflexní vestu. Také v případě, že se část osádky pohybuje kolem porouchaného vozidla, musí mít každý na sobě tuto vestu. Ostatní musí vozidlo ihned opustit a přesunout se do bezpečného prostoru za svodidla na pravé straně komunikace.

V letošním roce došlo na silnicích Olomouckého kraje k 4 415 dopravním nehodám a 30 osob zemřelo. Je to o více jak 100 dopravních nehod oproti stejnému období loňského roku. Loni zemřelo 20 osob.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient