Kontrolovaným řidičům věnovala policejní hlídka reflexní vesty

V úterý 6. 11. 2018 se konala v Olomouci dopravně bezpečnostní akce. Policisté zastavovali řidiče aut a prováděli běžnou kontrolu. V rámci této akce dostávali řidiči reflexní vesty.

Každý řidič, pokud zastaví a opustí vozidlo z důvodu defektu, je povinen si na sebe obléct reflexní vestu. Také v případě, že se část osádky pohybuje kolem porouchaného vozidla, musí mít každý na sobě tuto vestu. Ostatní musí vozidlo ihned opustit a přesunout se do bezpečného prostoru za svodidla na pravé straně komunikace.

V letošním roce došlo na silnicích Olomouckého kraje k 4 415 dopravním nehodám a 30 osob zemřelo. Je to o více jak 100 dopravních nehod oproti stejnému období loňského roku. Loni zemřelo 20 osob.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.