Konflikt cizinců přerostl ve vraždu

Čtyři cizinci se včera večer dostali před ubytovnou v Žíželicích na Kolínsku do konfliktu, který nakonec přerostl až ve vraždu.

Záchranáři po příjezdu na místo našli na zemi ležet dva muže. Jednomu z nich už nedokázali pomoci. „Třiadvacetiletý muž na místě zemřel. Dvaadvacetiletý muž utrpěl bodnořezná poranění, se kterými byl převezen do nemocnice a je mimo ohrožení života. Další dva třiadvacetiletí muži z místa utekli,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

K ubytovně se sjely desítky policistů i s psovody. Pročesávali nejenom obec, ale i široké okolí. Brzo se jim povedlo oba pachatele dopadnout. Pomohl jim k tomu vrtulník s termovizí, který je nalezl na poli. „Posádka vrtulníku navedla pozemní hlídky, které pak oba muže zadržely,“ doplnila Schindlová.

Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří tento čin vyšetřují jako těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. „Míra zavinění jednotlivých účastníků je předmětem dalšího vyšetřování. V případě odsouzení hrozí viníkům 8 až 16 let za mřížemi,“ dodala mluvčí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak