Konference v Olomouci nabídne diskusi o aktuálních problémech zdravotnictví

Již počtvrté se do Olomouce sjedou největší špičky v oblasti zdravotnických nákupů, farmaceutického byznysu a obecně financování českého zdravotnictví, aby na pozvání olomoucké fakultní nemocnice diskutovaly o aktuálních tématech na konferenci Hospital Management. Letošní ročník inspirativního setkání zástupců vedení velkých zdravotnických zařízení, představitelů pojišťoven, státních regulačních orgánů i nadnárodních farmaceutických korporací se uskuteční ve dnech 31. října a 1. listopadu v Clarion Congress Hotelu.

„Program se pokaždé snažíme naplnit diskusními bloky k nejožehavějším otázkám českého zdravotnictví a bude tomu tak i letos. V současnosti diskutovaným problémům se budeme věnovat po oba dny, ať už je to outsourcing z hlediska nemocnice, zajištění dostupnosti péče při nedostatku ambulantních lékařů, současný stav veřejných zakázek a tenderování v nemocnicích, optimalizace nákupních procesů v prostředí českých nemocnic se současným stupněm elektronizace nebo praktické dopady úhradové vyhlášky,“ uvedl za pořadatele konference Ing. Čeněk Merta, MBA, MPA, obchodní náměstek FN Olomouc.

Konference Hospital Management však tradičně nezůstává jen u palčivých aktuálních témat, nýbrž se obsáhle věnuje i budoucímu směřování zdravotní péče. Proto se letos zaměří také na problematiku využití E-health v nemocniční praxi a velký prostor dostanou i nové telemedicínské technologie ve zdravotnictví, například virtuální realita, internet a umělá inteligence.

Do jednotlivých diskusních bloků přijaly pozvání osobnosti, které patří mezi respektované špičky v různých oblastech zdravotnictví. V Clarion Congress Hotelu budou diskutovat například ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., děkan Lékařské fakulty UP prof. MUDr. Milan Kolář, Ph.D., náměstek ministra zdravotnictví Mgr. Filip Vrubel, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irena Storová, náměstek ředitele VZP ČR pro zdravotní péči Ing. David Šmehlík, MHA, předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Radomír Maráček, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje MUDr. Tomáš Gottvald, obchodní náměstek FN Hradec Králové Ing. Michal Filip, náměstek ředitele pro ekonomiku a provoz Institutu klinické a experimentální medicíny Ing. Michal Stiborek, MBA a řada dalších významných českých i zahraničních hostů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.