Konference v Olomouci nabídne diskusi o aktuálních problémech zdravotnictví

(Aktualizováno před )

Již počtvrté se do Olomouce sjedou největší špičky v oblasti zdravotnických nákupů, farmaceutického byznysu a obecně financování českého zdravotnictví, aby na pozvání olomoucké fakultní nemocnice diskutovaly o aktuálních tématech na konferenci Hospital Management. Letošní ročník inspirativního setkání zástupců vedení velkých zdravotnických zařízení, představitelů pojišťoven, státních regulačních orgánů i nadnárodních farmaceutických korporací se uskuteční ve dnech 31. října a 1. listopadu v Clarion Congress Hotelu.

„Program se pokaždé snažíme naplnit diskusními bloky k nejožehavějším otázkám českého zdravotnictví a bude tomu tak i letos. V současnosti diskutovaným problémům se budeme věnovat po oba dny, ať už je to outsourcing z hlediska nemocnice, zajištění dostupnosti péče při nedostatku ambulantních lékařů, současný stav veřejných zakázek a tenderování v nemocnicích, optimalizace nákupních procesů v prostředí českých nemocnic se současným stupněm elektronizace nebo praktické dopady úhradové vyhlášky,“ uvedl za pořadatele konference Ing. Čeněk Merta, MBA, MPA, obchodní náměstek FN Olomouc.

Konference Hospital Management však tradičně nezůstává jen u palčivých aktuálních témat, nýbrž se obsáhle věnuje i budoucímu směřování zdravotní péče. Proto se letos zaměří také na problematiku využití E-health v nemocniční praxi a velký prostor dostanou i nové telemedicínské technologie ve zdravotnictví, například virtuální realita, internet a umělá inteligence.

Do jednotlivých diskusních bloků přijaly pozvání osobnosti, které patří mezi respektované špičky v různých oblastech zdravotnictví. V Clarion Congress Hotelu budou diskutovat například ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D., děkan Lékařské fakulty UP prof. MUDr. Milan Kolář, Ph.D., náměstek ministra zdravotnictví Mgr. Filip Vrubel, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irena Storová, náměstek ředitele VZP ČR pro zdravotní péči Ing. David Šmehlík, MHA, předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Radomír Maráček, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje MUDr. Tomáš Gottvald, obchodní náměstek FN Hradec Králové Ing. Michal Filip, náměstek ředitele pro ekonomiku a provoz Institutu klinické a experimentální medicíny Ing. Michal Stiborek, MBA a řada dalších významných českých i zahraničních hostů.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz