Konference DigiMAP: Dotkni se inovací ve vzdělávání

MAP Praha 12 a Národní pedagogický institut pořádají odbornou konferenci DigiMAP zaměřenou na využívání digitálních technologií ve výuce. DigiMAP je určen pro učitele, ředitele a zřizovatele mateřských a základních škol, a pro všechny zájemce o vzdělávání. Uskuteční ve čtvrtek 9. 6. 2022 od 8.00 do 15.00 hodin v prostorách CIIRC ČVUT (Jugoslávských partyzánů 1580/3 v Praze 6).

MAP Praha 12 a Národní pedagogický institut pořádají odbornou konferenci DigiMAP zaměřenou na využívání digitálních technologií ve výuce. DigiMAP je určen pro učitele, ředitele a zřizovatele mateřských a základních škol, a pro všechny zájemce o vzdělávání. Uskuteční ve čtvrtek 9. 6. 2022 od 8.00 do 15.00 hodin v prostorách CIIRC ČVUT (Jugoslávských partyzánů 1580/3 v Praze 6).

Odborným garantem konference je PhDr. Ondřej Neumajer, Ph.D., který má v Národním pedagogickém institutu ČR na starosti útvar Digitalizace ve vzdělávání, zároveň pracuje v neziskové organizaci Učitel naživo a vyučuje didaktické předměty na Katedře informačních technologií a technické výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Program konference DigiMAP

Odpoledním blokem konference nás provede Vladimír Kořen. V jeho úvodu vystoupí Vladimíra Dvořáková, která ve svém příspěvku upozorní na to, jak nové technologie a s tím související proměny komunikace ovlivňovaly formování společnosti, jejich hodnotová zakotvení i sociální vztahy.
Jak máme připravit děti na šťastný a smysluplný život v budoucnosti, ve které se neobejdeme bez chytrých strojů, nám poradí Michal Šebek, nadšený profesor kybernetiky na ČVUT a vedoucí špičkové Katedry řídicí techniky Elektrotechnické fakulty.
Jakým způsobem se můžeme my a naše děti bránit různým formám kyberšikany, nám ukáže Martin Kožíšek, který se již několik let věnuje prevenci rizikového chování na internetu.

Dopolední blok přednášek zakončí Petr Polívka z Národního pedagogického institutu, který účastníkům DigiMAPu představí projet IT Guru.

Odpoledne plné workshopů

Během odpoledních workshopů zaměřených na využití digitálních technologií ve školství, si účastníci konference vyzkouší robotické stavebnice Lego WeDoV2, Spike, Bee-Boty a ozoboty, to vše pod taktovkou Petra Poláka.
Miroslava Bučková účastníkům konference ukáže, jak mohou vytvářet pracovní listy v programu Canva, jak využívat při výuce Jamboard nebo jak efektivně pracovat s interaktivní tabulí během výuky dětí.
Workshop Štěpánky Baierlové bude zaměřen na tematické oblasti nové informatiky a na rozvoj informatického myšlení.
Monika Lienertová s Evou Markovou nám představí způsob, jak se dá digitálně interpretovat přírodní dědictví, virtuální a rozšířená realita, a Eva Fanfulová se se Zdeňkem Smrčkou zaměří na zajímavé technologie napříč obory.
Součástí konference bude i komentovaná prohlídka robotické laboratoře TESTBED pro průmysl 4.0. Během ní si účastníci konference prohlédnou flexibilní výrobní linku, pětiosého delta robota nebo pracoviště pro robotický 3D tisk

Na DigiMAP se můžete přihlásit zde: https://www.mappraha12.cz/digimap-2022/

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.