Končí uzavírka Sedláčkovy ulice, v sobotu se otevře řidičům

Další část Sedláčkovy ulice v centru Plzně je zrekonstruována, v sobotu 15. prosince 2018 se tato frekventovaná silnice opět otevře řidičům. V souvislosti s tím se změní průjezdnost lokality. Jiná organizace dopravy začne platit při jízdě Prešovskou ulicí do centra, kdy již nebude možné jet rovně na náměstí Republiky, na náměstí se nepojede ani z Riegrovy ulice. Naopak Sedláčkova ulice se stane plně průjezdnou až do Veleslavínovy ulice a bude v ní možné opět zaparkovat. Otevření opravené komunikace zlepší obslužnost centra.

„Rekonstrukce Sedláčkovy ulice byla rozdělena do pěti bloků, přičemž nyní jsou dokončeny čtyři z nich. Poslední blok v úseku Veleslavínova ulice až sady 5. května bude dodělán příští rok na jaře. Po jeho dokončení budou v podstatě upraveny všechny hlavní komunikace v této části historického centra,“ uvedl primátor Plzně Martin Baxa s tím, že město už v minulosti nechalo zrekonstruovat k Sedláčkově ulici přiléhající Riegrovu a Bezručovu ulici.

Podle náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michala Vozobule čekají na řidiče od 15. prosince, tedy zprůjezdněním Sedláčkovy ulice, změny v dopravě. „Po dobu rekonstrukce se mohlo při jízdě Prešovskou ulicí směrem do centra buď odbočit doprava do Bezručovy ulice, nebo jet rovně na náměstí Republiky. Do Sedláčkovy ulice řidič nyní směl pouze s kartou rezidenta nebo jako host Hotelu Central, v tomto případě z ní pak vyjel kolem hotelu na náměstí. Nově se nyní otevírá celá Sedláčkova ulice, dopravně se tak vrací stav před rekonstrukcí,“ vysvětlil Michal Vozobule. Pojedou-li tedy řidiči Prešovskou ulicí, nebude možné jet rovně na náměstí, ale mohou zabočit buď doprava do Bezručovy ulice, anebo doleva do Sedláčkovy ulice. Řidiči jedoucí Sedláčkovou ulicí už neprojedou Riegrovou ulicí kolem Hotelu Central na náměstí, ale budou pokračovat rovně až do Veleslavínovy ulice. „Nově bude možné opět v Sedláčkově ulici parkovat,“ doplnil Michal Vozobule.

Rekonstrukce Sedláčkovy ulice byla zahájena v září 2017. Stavební práce za 25,3 milionu korun bez DPH pro město provádí firma EUROVIA CS, a. s. „Vozovka je zhotovena z nových žulových dlažebních kostek a chodníky jsou vyskládané z původní takzvané plzeňské dlažby. Součástí projektu je i nové veřejné osvětlení a další úpravy odvodnění vozovky. V rámci stavby byla také provedena sanace stávající kanalizační stoky, zrekonstruovány byly domovní přípojky,“ přiblížil technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Akce je výjimečná v tom, že se podařilo sdružit tři investory, a to město Plzeň, Vodárnu Plzeň a společnost Innogy, která prováděla výměnu plynovodního řadu. Z celkové částky 25,3 milionu korun bez DPH jde z rozpočtu Odboru investic Magistrátu města Plzně částka 15,8 milionu korun bez DPH, zbylou část uhradí Vodárna Plzeň. Poslední, pátý úsek rekonstrukce od Veleslavínovy ulice po sady 5. května, dokončí firma po zimní přestávce do července příštího roku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak