Search
Close this search box.

Komunisté cítí šanci ovlivňovat příští vládu, dali Babišovi devět požadavků

Aby mohla vzniknout fungující vládní koalice mezi hnutím ANO a stranou ČSSD, budou tyto subjekty potřebovat podporu komunistů. KSČM by měla podle předběžných dohod tolerovat právě vládu dvou zmíněných stran. Komunisté dnes připomněly, že požadují splnění sedmi základních programových požadavků.

Jenže to není vše. Kromě těchto hlavních požadavků budou komunisté po premiéru Andreji Babišovi chtít záruku, že vláda se bude snažit usilovat o přijetí zákona o celostátním referendu. Dalším jejich důležitých dlouhodobým požadavkem je, aby vláda nenavyšovala účast českých vojáků v zahraničních vojenských misích bez mandátu Rady bezpečnosti OSN.

Předseda KSČM Vojtěch Filip se má sejít s premiérem Andrejem Babišem, aby jednali o upřesnění termínů schvalování jednotlivých zákonů.
Ani to není vše, komunisté chtějí také mluvit do obsazení jednotlivých ministerstev, aby měli jistotu, že dojde k naplnění jejich požadavků.

Sedm základních programových požadavků KSČM:

Vláda by měla: zvyšovat důchody a minimální mzdu, zdanit finanční náhrady k církevním restitucím, chránit přírodní bohatství ČR mimo jiné tím, že by vodní zdroje přešly do vlastnictví státu, krajů a obcí.
Dále KSČM požaduje ochranu těžebních ložisek před zcizením do zahraničních rukou, zabránění dalšího nárůstu ceny bydlení, podporu výstavby obecních bytů a udržení kvalitní dostupné péče bez navyšování spoluúčasti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient