Komunikace a chodníky na sídlišti u hřbitova přišly Vysoké Mýto na šest milionů

Sídliště u hřbitova si oddychlo od čtyřměsíčního stavebního ruchu. Nyní se už jeho obyvatelé mohou těšit z opravených komunikací, z nových bezbariérových chodníků i 54 parkovacích míst pro osobní automobily. V rámci obnovy prostranství město vytvořilo nové a upravilo dosavadní plochy pro kontejnery na odpad. V ulicích Palackého a Roháčova zrekonstruovalo veřejné osvětlení. Proměnou prošlo i hřiště pro míčové hry. Dostalo nový povrch z asfaltového betonu a nové sloupky na uchycení sítí. Ve vnitrobloku přibyly nové lavičky a odpadkové koše.

Sídliště u hřbitova bylo postaveno přibližně před šedesáti lety. V poslední době už byly jeho komunikace a částečně i veřejná prostranství v nevyhovujícím technickém stavu, proto město přistoupilo k jeho regeneraci. „Podařilo se nám dát jednomu z nejstarších sídlišť ve Vysokém Mýtě novou tvář. Považujeme za důležité, že jsme přitom zohlednili i některé připomínky a návrhy občanů, kteří na sídlišti žijí,“ řekl starosta František Jiraský. Po rekonstrukci komunikací se zlepšila jejich průjezdnost, což ocení především obyvatelé sídliště, ale i řidiči nákladního vozu při svozu domovního odpadu a v případě potřeby i hasiči. Regenerace sídliště u hřbitova město stála 6,2 milionů korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.