Komunální volby v Mladé Boleslavi ovládla ODS

Volby do zastupitelstva města ovládla v Mladé Boleslavi opět Občanská demokratická strana, která získala 28,76 procent hlasů. Na druhém místě skončilo uskupení Volba pro Mladou Boleslav a Ano 2011 s 26,41 procenty, následované hnutím STAN s 12,76 %. Následující čtyři roky budou v zastupitelstvu usedat opět i zástupci ČSSD, které volilo 7,79 % lidí, a KSČM, které do zastupitelstva poslalo 6,61 % voličů. K nim tentokrát přibydou ještě nováčci z řad koalice KDU-ČSL a Zelení, kteří se dostali s těsným výsledkem 5,46 %.

Ani tentokrát nebyla volební účast nijak závratná, svůj hlas přišlo odevzdat pouze 41,21 procent všech oprávněných voličů, ovšem i to je zhruba o 4 procenta více než v komunálních volbách 2014.
V 33členném zastupitelstvu Mladé Boleslavi tak bude mít v následujících čtyřech letech své zástupce šest politických subjektů, o jeden více než v právě končícím období. Ve volbách tedy neuspěla pouze tři další uskupení, která se o hlasy Mladoboleslaváků ucházela.

V zastupitelstvu v novém volebním období by tak měla mít ODS 11 mandátů, Ano 2011 + Volba pro MB 10 mandátů, STAN 5 mandátů, ČSSD 3 mandáty, KSČM a koalice KDU-ČSL se Zelenými po 2 mandátech.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.