Komorní scéna Aréna se stala Divadlem roku 2017

Divadlem roku 2017 se potřetí za sebou a počtvrté v historii stala ostravská Komorní scéna Aréna. „Byla jsem velice překvapena. Nečekali jsme, že se staneme potřetí za sebou Divadlem roku. Všichni máme obrovskou radost. Jsem na naše divadlo pyšná a hrdá. Ocenění patří celému týmu našeho divadla. Věřím, že cena všem vlije sílu do žil, aby v takovém nasazení pokračovali dál,“ byla potěšena ředitelka divadla Renáta Huserová.

Prvenství získala i hra Tomáše Vůjtka Smíření v kategorii Poprvé uvedená česká hra. „Považuji to za náš další velký úspěch. Smíření je pohledem na bolavá místa naší historie. Téma je kontroverzní, diváci však mají o hru zájem a představení je pořád vyprodané,“ dodala Renáta Huserová.

Komorní scéna Aréna získala již 11 cen Divadelní kritiky (dříve Ceny Alfréda Radoka) a v historii těchto cen je nejúspěšnějším moravským divadlem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.