Search
Close this search box.

Komličenko nedal penaltu a Mladá Boleslav odjela z Opavy s prázdnou

Od 20. července čekali opavští fotbalisté na výhru! První dva zápasy sezony Slezané vyhráli, poté nasbírali jen čytři body za stejný počet remíz. Až včera se konečně dočkali.

SFC Opava – FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Domácím se povedlo brzo vstřelit úvodní a zároveň jediný gól utkání. V 10. minutě se po centru Hrabiny trefil Mondek.
Vzápětí mohl zvýšit po Schaffartzikově centru Souček, ale jeho hlavička šla jen těsně nad břevno Stejskalovy brány.
Středočeši mohli vyrovnat díky Mešanovičovi, ale mladoboleslavského útočníka gólman Fendrich vychytal.
Bosenský forvard byl také u nejkomentovanější situace zápasu. Po souboji s Hrabinou upadl a rozhodčí Franěk nařídil pokutový kop. Jenže Komličenko penaltu nedal… „Vytáhl jsem to na tyčku. Nevěděl jsem, kam to kopne. S trenérem brankářů procházíme penalty. Říkal mi, že Komličenko kope po levé ruce. Já u něj viděl kratší rozběh, tak jsem si říkal, že to bude kopat po pravé ruce a byla to dobrá volba,“ popsal situaci Vilém Fendrich.

Mladoboleslavští si udržovali mírnou herní převahu i na začátku druhé půle. Ale jejich velké šance (Mešanovič, Ladra, Komličenko) gólem neskončily. Opava si tak pod vedením nového trenéra Jiřího Balcárka udržela výhru.

Mladá Boleslav sice zatím drží třetí místo, ale po dnešních dohrávkách jí může předhonit Jablonec a navíc jí na druhé příčce může ještě více utéct Plzeň.

Jiří Balcárek (trenér Opavy): „Když jsem k mužstvu přišel, věděl jsem, že v určitých pasážích zápasů byli kluci lepším týmem. Nebyla tam ale dravost na posledních dvaceti metrech. Pauza byla krátká, ale pracovali jsme na tom, abychom byli živější a odvážnější v koncovce, což se potvrdilo třeba u toho gólu. Nechtěli jsme hrát zanďoura, ale chtěli jsme na soupeře vletět a dát gól, což se nám podařilo. Souček mohl přidat hlavou druhou branku. Jsem rád, že se dostal i do zakončení, což jsem po něm vyžadoval na trénincích. Měli jsme i štěstí, ale mužstvo tenhle výsledek potřebovalo.“

Jozef Weber (trenér Mladé Boleslavi): „Domácím patří gratulace. Podali velice bojovný a disciplinovaný výkon, v defenzivě byli pevní. Ani jsem nevěřil, že tady budeme mít tolik šancí, a zároveň že jsme schopni tolik příležitostí zahodit. Přispěl k tomu samozřejmě i fantastický výkon opavského brankáře Fendricha. Jsem zklamaný, protože jsem se podobného výsledku bál. Celý týden jsme se připravovali na to, že Opava má kvalitu, byť je v tabulce poslední. V posledních zápasech nás zdobila produktivita, teď v ní hráči selhali, ale to se prostě stává.“

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil (57. Řezníček) – Sus, Schaffartzik, Souček (82. Jursa), Mondek – Dedič (76. Juřena). Trenér: Balcárek.

Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil (72. Jiří Klíma), Fulnek – Hubínek, Budínský, Matějovský, Ladra (80. Auer) – Mešanovič (57. Bucha), Komličenko. Trenér: Weber.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient