Komise fotbalových rozhodčích má nového předsedu. Stal se jím Josef Chovanec

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR jmenoval Jozefa Chovance jako nového předsedu Komise fotbalových rozhodčích. Tato sparťanská legenda nahradí ve funkci Poláka Michala Listkiewicze, který byl na začátku června odvolán.

Chovanec se tak po roli hráče, trenéra a generálního sportovního manažera představí zase v jiné funkci. “Moc si vážím této možnosti a beru to jako další důležitý krok v mé kariéře,” řekl Chovanec.

Fotbaloví fanoušci znají Josefa Chovance jako hráče, který má kariéru spojenou se Spartou Praha, s kterou získal osm titulů. Ale také se dokázal prosadit v cizině. Hrál za nizozemský Eindhoven, kde slavil dva tituly.
Dlouho se pohyboval i v reprezentaci. Nejdříve jako hráč v ní odehrál 52 zápasů, tři roky také působil na trenérském postu našeho nároďáku, který přivedl v roce 2002 na evropský šampionát.

Chovanec je zastánce projektu videorozhodčích, který tak hodlá v Česku nadále podporovat. “Fotbalu to v Čechách hodně pomohlo a oceňuji, že se toho Česko účastní. Uvidíme, jak dopadne hodnocení videa na mistrovství světa a jaké to bude mít dopady, zda bude možné získat třeba granty, protože je to finančně nákladné,” uvedl Chovanec.

Spolu s Chovancem budou v komisi Martin Wilczek, Roman Hrubeš, Pavel Mareš a Petr Mlsna. První dva jsou stejně jako Chovanec v komisi úplnými nováčky.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz