Search
Close this search box.

Kometa ve středu a ve čtvrtek hostí finále proti Třinci

Absolutní vrchol extraligové sezóny si nyní naplno užijí také brněnští fanoušci. Ve středu a ve čtvrtek bude město pod Špilberkem hostit třetí a čtvrté pokračování finále Generali play-off mezi Kometou a Oceláři Třinec. Série se po dvoudenní pauze stěhuje do jihomoravské metropole za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy. Ve středu začíná utkání v 17:20, ve čtvrtek v 17 hodin.

Před dvěma duely v Brně jsou na tom oba fináloví aktéři stejně. Zatímco Oceláři vyhráli první utkání v poměru 5:1, obhájci titulu z Brna triumfovali ve druhé partii 3:2. „Věříme v domácí prostředí, máme nejlepší fanoušky široko daleko. Soustředíme se pouze na třetí zápas, čtvrté utkání se hraje až ve čtvrtek. V neděli jsme předvedli o třídu lepší výkon než den předtím, stále je ovšem na čem pracovat,“ uvedl jeden z trenérů Komety Kamil Pokorný.

Hokejisté Brna chtějí navázat především na výkon z druhého zápasu, v němž byli od začátku o krok napřed. Cestu za triumfem ve druhém utkání pomohl vydláždit dvěma trefami útočník Jan Hruška, rozhodující branku zaznamenal ve 41. minutě Martin Zaťovič.

Ze Slezska se série přesouvá do Brna, zdejší fanoušci uvidí finále české nejvyšší soutěže počtvrté za posledních šest let a podruhé v řadě. V daném období si žádný z extraligových klubů tolik finále nezahrál. Po dvou účastech mají týmy Zlína, Liberce a právě Třince. V roce 2012 měřili brněnští hokejisté v závěrečné sérii ročníku síly s Pardubicemi, o dva roky později se Zlínem, minulé jaro s Liberecem a letos premiérově s Třincem.

Bilance domácích zápasů v těchto sériích je pozitivní, Kometa zaznamenala čtyři výhry a tři prohry. V minulém play-off na domácím ledě hokejisté Komety rozhodli o zisku titulu. Na den přesně jako letos vyhráli třetí zápas 18. dubna v poměru 3:0, 24 hodin nato dorazili Bílé tygry vítězstvím 5:2.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient